Studijuodama paskutiniame kinezeterapijos kurse – Radvilė Manilė – suprato, kad su šia specialybe ateities sieti nenori. Baigusi studijas išbandė save skirtingose srityse, tačiau nei vienoje nesijautė savo vietoje. Nusprendė išmėginti IT sritį ir pažiūrėti ar jai ji tinka, baigė Vilnius Coding School dieninius WEB kūrimo mokymus – dabar dirba įmonėje Bazaarvoice testuotoja.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Baigiau Kineziterapijos studijas, tačiau studijuodama paskutiniame kurse jaučiau, kad ateities su šia specialybe nesiesiu. Po studijų teko išbandyti daugybę sričių, tačiau niekur nesijaučiau savo vietoje.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Tuo metu persikvalifikavimas į IT sritį buvo labai populiarus, tad nusprendžiau pabandyti ir pažiūrėti, ar man patiks. Ir iš tikrųjų patiko. Pirmiausia pradėjau mokytis savarankiškai, labai patiko tinklapių kūrimas ir Front End‘as, tačiau mokydamasi savarankiškai jaučiau, kad pritrūkstu motyvacijos ir stringu tam tikrose vietose, todėl nuspendžiau ateiti į WEB kūrimo Bootcamp mokymus ir pagilinti savo žinias.

Radvile 2

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Neslėpsiu, buvo tikrai nelengva. Informacijos buvo labai daug ir kursai vyko dideliu tempu. Kad suspėti, po visos dienos kursų, vakarais papildomai spręsdavau mokytojo duotas užduotis, o dažnu atveju, papildomai padirbėti tekdavo ir savaitgaliais. Tačiau džiaugiuosi, kad ryžausi lankyti Vilnius Coding School mokymus, nes jie labai padėjo prasilaužti ir praplėsti žinias.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Sudėtinga nebuvo. Bazaarvoice buvo pirma įmonė, į kurią darbinausi. Po kursų baigimo, nesiryžau iš karto ieškotis darbo, nes jaučiau, kad moku per mažai, o darbdavių reikalavimai skelbimuose buvo nemaži. Tačiau kaip tik tuo metu Vilnius Coding School ir Bazaarvoice organizavo bendrą renginį VCS studentams, į kurį ryžausi nueiti. Įmonė labai patiko, todėl iš karto po renginio nusiunčiau savo CV, o po kurio laiko sulaukiau ir skambučio kviečiančio į pokalbį dėl darbo.

Radvile 3

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu dirbu QA Implementation Specialist pozicijoje. Šioje pozicijoje naudojamas rankinis testavimas – siekiant užtikrinti, kad viskas veikia sklandžiai ir be klaidų. Tai mano antra pozicija šioje įmonėje, prieš tai dirbau Technical Success Manager pozicijoje, kuri taip pat labai padėjo praplėsti technines žinias.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Aš lygiai taip pat turėjau daug dvejonių, tačiau labai džiaugiuosi kad jas įveikiau ir ryžausi eiti šiuo keliu. Tai vienas geriausių mano sprendimų. Žmonėms, kurie svarsto apie persikvalifikavimą į IT sritį, siūlau nebijoti savarankiškai pasidomėti tuo, ir jei jaučiate, kad ši sritis jums įdomi – nebijokite bandyti. Nors tai reikalauja nemažai pastangų, tačiau nuoširdžiai besidomintis ir besistengiantis plėsti savo žinias IT srityje žmogus, ankščiau ar vėliau tikrai bus pastebėtas darbdavių.

Radvile 5

Radvilės Linkedin profilis ČIA.