Jūratė Petrukaitytė – visada svajojo apie darbą, kuriame galėtų ne tik kurti, bet ir kiekvieną dieną įgyti naujų žinių. Pradėjusi karjerą multimedijos specialistės pozicijoje ilgainiui prisiminė studijų metu įgytas programavimo žinias, baigė dieninius Kaunas Coding School WEB kūrimo (Full-Stack) mokymus – dabar dirba įmonėje Talech Lietuva jaunesniąja programinės įrangos programuotoja.

 

Kokia buvo tavo profesija prieš ateinant į mokymus?
Prieš pradedant mokytis Kaunas Coding School rengiamuose mokymuose  išbandžiau save multimedijos specialistės pozicijoje.Kodėl nusprendei mokytis programuoti?
Mane labai žavi ir domina internetinės svetainės, jų dizainai, funkcionalumas. Aš visada svajojau apie tokį darbą, kuriame galėčiau kurti ir tuo pačiu kiekvieną dieną įgyti naujų žinių. Atliekant užduotį, su draugės pagalba, teko prisiminti programavimo žinias įgytas studijų metu. Mano pačios nuostabai viską labai neblogai atsiminiau, tad nusprendžiau, kad reikia rimčiau pasimokyti programavimo. Man patiko programuoti, taip ir supratau – aš noriu būti programuotoja ir noriu mokytis programuoti!

 jurate

Ar susidūrei su abejonėmis prieš pradedant mokytis, kokiomis ir kaip jas įveikei?
Žinoma, prieš pradedant mokytis abejonių tikrai buvo. Labiausiai abejojau ar man pavyks perprasti programavimo pagrindus, kad galėčiau būti gera programuotoja, bet šios mintys manęs nesustabdė toliau mokiausi ir mačiau ką ir kaip man pavyksta sukurti. Rezultatai suteikė didesnio pasitikėjimo savimi ir ryžto eiti tik pirmyn.

O ką mokeisi?
Mokiausi Kaunas Coding School WEB kūrimo (Full-Stack) mokymuose.

Kas buvo sunkiausia mokymų metu?
Sunkiausio dalyko nelabai galėčiau įvardinti, gal kiek sudėtingiau buvo, kai pradėjome mokytis programavimo kalbų, bet ilgainiui visa tai pasidarė ne kiek sudėtinga, kiek įdomu ir smagu.

 

Ką veiki šiuo metu?
Šiuo metu dirbu jaunesniąja programinės įrangos programuotoja įmonėje Talech Lietuva.

Ar naudoji programavimo žinias, įgytas mokymų metu?
Taip, dalį įgytų žinių iš mokymų naudoju, tačiau taip pat darbe tenka nuolatos mokytis naujų dalykų.

Ar buvo sudėtinga rasti darbo vietą?
Tikrai nebuvo lengva, pagrindinės kliūtys buvo mano žinių/darbo patirties stoka, buvo apmaudu nesulaukti visiškai jokio atsakymo iš įmonių apie mano kandidatūrą.   

Su kokiomis kliūtimis susidūrei, kokios pagalbos ar patarimų sulaukei?
Stengiausi nenuleisti rankų ir vadovautis patarimu, jog kelios nesėkmės dar nieko nereiškia, norint pasiekti savo tikslą reikia įdėti daug pastangų ir nepasiduoti susidūrus su sunkumais.  

 jurate 3

Kaip prie darbo paieškos prisidėjo „Kaunas Coding School“?
Kaunas Coding School Karjeros centras rekomendavo mane įmonėms partnerėms, tarp kurių buvo ir įmonė „UAB Talech Lietuva“, kurioje ir pavyko įsidarbinti.

Kaip šiuo metu vertini savo profesiją?
Labai džiaugiuosi, kad įveikiau visas abejones ir pagaliau atradau sau patinkančią specialybę. Aš tiesiog mėgaujuosi savo darbu, kad ir su kokiais sunkumais kartais jame tenka susidurti.  

 jurate 4

Ar gilini programavimo žinias?
Taip, kiekvieną dieną sužinau vis kažko naujo, taip pat savarankiškai mokausi namuose.

Ką galėtum patarti žmonėms, norintiems, tačiau bijantiems mokytis programuoti? Tiems, kurie galvoja, jog stiprių pagrindų nepakanka norint praktikos ar darbo?

Mano patarimas būtų: kuo dažniau save išvesti iš komforto zonos! – Taip Jūs pamatysite kaip sugebate išsisukti iš tam tikrų situacijų ir tuo pačiu tobulėjate.
Iš tikrųjų svarbiausia turėti tvirtą programavimo pagrindų supratimą ir norą gilinti savo žinias dominančiose srityje, o visa kita priklausys nuo jūsų ryžto, pastangos neliks neįvertintos. Programavimo tikrai galima išmokti, tik reikia to nuoširdžiai norėti ir į tai įdėti nemažai energijos. Tai ką darote turi Jums patikti – tada tai nebus tik paprastas darbas, tai bus toks darbas, kuris jums teiks malonumą.

Jūratės Linkedin profilis ČIA.