Baigusi ekonomikos ir finansų bakalauro studijas – Reda Tomonyte – įsidarbino pagal specialybę, ilgainiui savo darbe pradėjo domėtis duomenų analize, o baigusi Vilnius Coding School vakarinius Duomenų analitikos mokymus pakeitė darbo poziciją į Business Intelligence analyst įmonėje Adform.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Baigusi ekonomikos ir finansų bakalauro studijas pradėjau dirbti finansų srityje. Prisijungiau prie Adform finansų komandos kaip sąskaitų koordinatorė. Adform finansų skryriuje praleidau keturis metus, tapau vienos iš komandų vadove. Dirbdama Adform su dideliais kiekiais finansinių duomenų pradėjau domėtis duomenų analize ir po darbo mokytis internetiniuose kursuose.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Dirbant finansų skyriuje tekdavo susidurti su analitinėmis užduotimis ir reportų bei skaičiavimų ruošimu. Su tokiomis užduotimis man labiausiai patikdavo dirbti. Duomenų analitika labai plati sritis, yra nemažai krypčių ir erdvės tobulėjimui. Vilnius Coding School mokymus pasirinkau, nes tai greitas būdas gauti pagrindinius praktinius įgūdžius ir plačiau susipažinti su duomenų analitika.

reda 1

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Ateidama mokytis į Vilnius Coding School buvau motyvuota ir pasiryžusi pasisemti kuo daugiau žinių. Kadangi kursai truko tik du mėnesius, nebuvo sudėtinga skirti laisvą laiką mokslams. Kursų intensyvumas man labai patiko ir dar labiau motyvavo, nes jaučiau, kaip greitai tobulėju.

Prieš pradedant mokymus Vilnius Coding School, savarankiškai mokiausi SQL internetiniuose kursuose. Vilnius Coding School padėjo ne tik užtvirtinti SQL žinias, bet ir suvokti kas yra duomenų analitika, kaip ir kada naudojamos analitinės programos ir Python programavimo kalba big data analizėje. Įgijau pagrindus ir praktines žinias, kurias dabar naudoju kiekvieną dieną dirbant naujame darbe – Adform Business Intelligence komandoje.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Poziciją radau Adform įmonėje iškart po mokymų. Pozicijos aprašyme prie reikalavimų buvo išvardinti visi duomenų analitikos įrankiai (Tableau, SQL ir Python), kurių mokiausi Vilnius Coding School, be to, jau turėjau nemažai žinių apie Adform veiklą. Taigi karjeros pokyčiai įvyko itin greitai. Labai džiaugiuosi, kad Adform suteikė man galimybę tobulėti ir mokytis naujoje srityje.

reda 3

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu dirbu Business Intelligence analyst pozicijoje. Kiekvieną dieną naudoju Tableau ir SQL įrankius. Viską, ko nežinau, susirandu internete ar pasiklausiu kolegų, taip tobulėju su kiekviena nauja užduotimi. Vilnius Coding School įgijau gerus pagrindus, kuriais remiantis dabar pati galiu ieškoti ir surasti reikalingą informaciją užduočiai atlikti.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Patarčiau pamėginti kursus internete ir pažiūrėti, ar jums patinka. Atėjus į Vilnius Coding School jau turint šiek tiek žinių apie tai, ką mokysitės, padės dar daugiau naudos pasiimti iš kursų ir sumažinti galimą stresą. Yra nemažai gerų kursų, kurie nieko nekainuoja ar kainuoja nedaug ir kurių pagalba galėsit pasitikrinti, kaip jus sekasi. Jei patinks, vadinasi, mokytis ir dirbti bus įdomu. Ir galimybės IT srityje tikrai motyvuoja.

Aš ilgai dvejojau, kol išdrįsau ateiti į Vilnius Coding School. Tačiau sunkiausia buvo pradėti. Kursų metu esi apsuptas šaunių lektorių, kurie noriai dalinasi praktinėm žiniomis ir yra motyvuoti tau padėti, taip pat klasės kolegų, su kuriais gali pasidalinti patirtimi. Ši atmosfera labai įtraukia ir įkvepia tobulėti. Man išties buvo liūdna kursams pasibaigus, ilgėjausi tos smagios atmosferos ir spartaus tobulėjimo.

Dar patarčiau paklausyti Vilnius Coding School Karjeros centro patarimų: ateiti į jų organizuojamus renginius su darbdaviais ir HR atstovais, apsilankyti karjeros konsultacijoje. Vilnius Coding School Karjeros centro konsultantai puikiai išmano savo darbą, jų patarimai man labai patiko ir buvo naudingi.

reda 2

Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?

Man padėjo šeimos ir draugų palaikymas. Pasidalinkite savo planais su aplinkiniais, ieškokite bendraminčių. Dalyvavimas renginiuose padeda sužinoti naudingos informacjos, užmegzti įdomių pažinčių ir greičiau mokytis.

reda 4

Redos Linkedin profilis ČIA.