Edvinas Vasiliauskas – išbandė daugybę skirtingų darbo pozicijų, tačiau nei vienoje nesijautė atradęs mylimą veiklą. Po ilgų ieškojimų nusprendė pasukti į IT sektorių. Baigė vakarinius Testavimo mokymus, dabar dirba Junior Testuotoju įmonėje ALNA Software.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Mano profesinis kelias buvo ganėtinai įvairus, o mėgstamo darbo paieškos buvo painios. Esu dirbės apsaugoje, kasoje, salės darbuotoju, transporto vadybininku. Taip pat apie 5 metus gyvenau Olandijoje, kurioje išbandžiau save dar platesniame darbų spektre – nuo tradicinio braškių rinkimo iki darbų vadovo.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Grįžęs iš užsienio nusprendžiau, kad laikas keistis, atversti naują gyvenimo lapą, išeiti iš komforto zonos ir pradėti stabilią karjerą IT įmonėje, testuotojo pozicijoje! Be abejonės, su mano žiniomis apie testavimą, įsidarbinti buvo neįmanoma. Tačiau nenuleidau rankų ir nusprendžiau pasidomėti IT srities mokymais taip ir radau nuostabų variantą – Vilnius Coding School man pasiūlė galimybę įgyti testavimo žinių, kurių man labai trūko.

edvinas 2 2

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Buvau tvirtai apsisprendęs tapti testuotoju, stengiausi pasisavinti kuo daugiau žinių iš mokymų, dėl to jų metu sekėsi gerai. Dėstytoja buvo be galo maloni ir atsakydavo į visus klausimus su kaupu. Testavimo mokymai tikrai buvo informatyvūs ir naudingi, įsisavinau nemažai testavimo pagrindų, tokių kaip test case rašymas, STLC, Jira, Trello, SQL, software ir WEB manual testavimas, automatinis testavimas. Po kursų jaučiausi turintis tvirtą pagrindą ir galintis tapti junior Testuotoju!

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Naujos darbo vietos paieška buvo ganėtinai sudėtinga. Nemažai įmonių nori darbuotojų turinčių patirties tad laisvų Junior pozicijų buvo mažai. Su Vilnius Coding School Karjeros centro pagalba pavyko gauti pokalbius keletoje įmonių, o vėliau net ir įsidarbinti!

edvinas 2 3

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu dirbu Junior testuotoju, mano darbas pagrinde susijęs su WEB aplikacijomis. Papildomai įmonėje turiu galimybė mokytis Visual studio pagrindų ir automatinio testavimo, tai man leidžia augti ir tobulėti.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Mano nuoširdus patarimas tiems, kurie dar tik svarsto keisti karjerą – jei jau kyla klausimas, ar norite keisti savo sritį, susisiekite su tokiomis įmonėmis kaip Vilnius Coding School. Pabendraukite su jų dėstytojais bei Karjeros centru. Dėstytojai papasakos apie darbo sferą, o Karjeros centras – atsakys į rūpimus klausimus, papasakos, kokios galimybės yra jus dominančioje IT srityje. Jei manote, kad nepritapsite ar nepavyks įsilieti, siūlau nepasiduoti nerimui – kiekvienas iš mūsų yra kitoks ir kiekvienas iš mūsų turi tai, ko neturi kiti. Siekite savo tikslo ir neleiskite niekam jūsų sustabdyti!

edvinas 2 4

Edvino Linkedin profilis ČIA.