Dirbdamas IT sistemų pardavimų vadovų – Šarūnas Dubinksas – aktyviai domėjosi programavimu, kad galėtų lengvai susikalbėti su komanda. Priėjęs temas, kurioms prireikė gilesnių žinių nusprendė jų įgyti mokymuose, pasirinkto Vilnius Coding School vakarinius C# mokymus, dabar dirba .NET developer įmonėje ALNA software.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Anksčiau dirbau IT sistemų pardavimų vadovu. Iki mokymų intensyviai savarankiškai domėjausi programavimu, nes atliekant kasdienes užduotis darbe tai, pakankamai reikšmingai, padėdavo susikalbėti su komanda.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Savarankiškai mokytis neužteko, priėjau temas, kuriose pritrūkau žinių, susijusių su .NET C# programavimo kalba. Taip nusprendžiau lankyti Vilnius Coding School rengiamus C# mokymus, kad įgyti tvirtus šios programavimo kalbos pagrindus.

sarunas 7

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Manau, kad mokymuose sekėsi puikiai, bent jau taip apie save galvoju :). Mokymų metu įgijau C# kalbos pradmenis, kurie padėjo tvirtus pagrindus vėlesniam mokymosi procesui susikoncentruojant ties siauresnėmis programų kūrimo kryptimis.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Darbo paieškos vyko neįdedant daug pastangų, pradžioje įmonėje Alna Software atlikau praktiką, o po jos likau dirbti. Galima sakyti, kad įmonė susirado mane.

sarunas 2

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Pradžioje buvau .NET praktikantas įmonėje, gilinau žinias, susijusias su įmonės naudojamomis technologijomis. Praktika puikiai pavyko tad po jos likau dirbti.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Žmogus vertas yra tiek – kiek vertos jo turimos žinios. Karjeros keitimas priverčia žmogų išmokti ir sužinoti dalykų, kurių kitomis aplinkybėmis niekada turbūt neišmoktų. Ir tai yra vienas iš būdų pakelti savo vertę ne procentais, o kartais. Taip pat šiais laikais vertingiausi specialistai yra tie, kurie turi tarpdisciplininių žinių. Todėl programuotojas su stipriomis žiniomis teisėje, viešajame valdyme, vairavime, pardavimuose, verslo procesų analitikoje ar pan. yra geidžiamas darbuotojas, nes jis visuomet turės gilias įžvalgas ne tik programinės įrangos kūrimo klausimais.

sarunas 3

Šarūno Linkedin profilis ČIA.