Ugnė Gajauskaitė – prieš pasukdama į IT sektorių išbandė save Atsinaujinančios energetikos inžinerijos bei eksporto srityse, tačiau nei vienoje nesijautė atradusi save. Vieną dieną nusprendusi sulaužyti seną ir nepagrįstą nusistatymą, kad programavimas skirtas ne jai – gimtadienio proga sau padovanojo Kaunas Coding School WEB kūrimo (FULL-STACK)Atlikusi praktiką įsidarbino Software developer MB “Lupus ludus”.

 

Kokia buvo tavo profesija prieš ateinant į mokymus?

Prieš pasukdama į IT sektorių studijavau Atsinaujinančiosios energetikos inžineriją. Po studijų taip pat išbandžiau save eksporto srityje, tačiau nei viename iš ankstesnių darbų nesijaučiau atradusi save.

Kodėl nusprendei mokytis programuoti? Ar susidūrei su abejonėmis prieš pradedant mokytis, kokiomis ir kaip jas įveikei?

Ieškoti savęs ir sau tinkamos darbo srities pradėjau baigusi studijas, ilgainiui nusprendžiau mąstyti kiek plačiau ir išbandyti sau visiškai naują sritį. Visada žinojau, kad man patinka ir sekasi tikslieji mokslai. Mokykloje su malonumu gliaudžiau lygtis per matematiką bei mėgau kūrybines užduotis. Bėda buvo tame, kad dar nuo mokyklos laikų turėjau klaidingą įsitikinimą, kad programavimas tikrai ne man. Vieną dieną nusprendžiau sulaužyti seną bei nepagrįstą nusistatymą ir tiesiog pabandyti – juk jei nepatiks, bent jau įgausiu papildomų įgūdžių. Taigi gimtadienio proga padovanojau sau Kaunas Coding School kursus.

Ugne 3

O ką mokeisi? Kas buvo sunkiausia mokymų metu?

Pasirinkau Kaunas Coding School mėnesio trukmės, pilnos darbo dienos  WEB kūrimo (FULL-STACK) mokymus. Mokytis buvau nusiteikusi rimtai – kasdien ryte į paskaitas ateidavau valandą anksčiau, o joms pasibaigus ir kiek pailsėjus vėl kibdavau į mokslus.

Iš tiesų mokytis man sunku nebuvo. WEB kūrimo mokymų metu daug dirbau prie baigiamojo projekto, tai man buvo seniai lauktas kūrybinis darbas. Man pradėjo taip patikti, kad buvo gaila, jog REIKIA skirti laiko miegui 🙂

Ką veiki šiuo metu? Ar naudoji programavimo žinias, įgytas mokymų metu?

Kaunas Coding School mokymų metu įgytos žinios buvo svarbūs pagrindai. Galiu pasakyti taip: mokymuose išmokau abėcėlę, o praktikos ir darbo metu pramokau rašyti.

Šiuo metu dirbu ten pat, kur ir pradėjau savo praktiką – MB “Lupus ludus”. Dabar kuriu vienos WEB aplikacijos „front-end” pusę, tam naudoju ReactJS. Taip pat teko dirbti su projektais naudojant Spring Boot, bei PHP. Džiugu, kad turiu kolegas, iš kurių visada galiu mokytis.

Ugne 1

Ar buvo sudėtinga rasti darbo vietą? su kokiomis kliūtimis susidūrei, kokios pagalbos ar patarimų sulaukei? Kaip prie darbo paieškos prisidėjo „Kaunas Coding School“?

Einant į mokymus buvau išsikėlusi gana paprastą tikslą : aš tiesiog stengsiuosi mokytis. Tikėjau, kad visos praktikos ir darbai atsiras, o man, tuo tarpu, reikia būti pasiruošus šias galimybes priimti. Taip ir nutiko. Baigus kursus aš nenustojau mokytis, o Kaunas Coding School Karjeros centras mane parekomendavo dabartiniam vadovui ir maždaug po dviejų savaičių gavau kvietimą atvykti į darbo pokalbį. Pokalbyje buvau tą pačią dieną, praktiką pradėjau nuo kitos dienos. Džiaugiuosi, kad laikui bėgant praktika tapo mėgstamu darbu.

Kaip šiuo metu vertini savo profesiją? Ar gilini programavimo žinias?

Aš labai džiaugiuosi, kad pabandžiau programuoti, kadangi ši profesija man išties tinka ir patinka.

Sakoma, kad jeigu esi protingiausias žmogus kambaryje, tai – ne tavo kambarys. Dabar jaučiuosi esanti savo kambaryje 🙂 Su iššūkiais susiduriu kasdien, tai ugdo ir padeda gilinti žinias. Stengiuosi mokytis iš kolegų, dalyvauti įvairiuose IT renginiuose.

Ką galėtum patarti žmonėms, norintiems, tačiau bijantiems mokytis programuoti? Tiems, kurie galvoja, jog stiprių pagrindų nepakanka norint praktikos ar darbo?

Manau, kad viskas priklauso nuo noro ir atkaklumo. Kad ir kaip kartais norėtųsi, niekas žinių į galvą su USB raktu neįkels. Labai svarbu įdėti savo indėlį besimokant. Galimybių aplinkui yra daug. Tikiu, kad žmogus, kuris nori mokytis ir tobulėti visada bus paklausus.

Ugne 2

Ugnės Linkedin profilis ČIA.