Savo karjerą IT srityje – Aleksandra Stančikiene – pradėjo skambučių centre, po septynerių metu darbo įmonė, kurioje dirbo traukėsi iš Lietuvos. Persvarsčiusi savo galimybes rinkoje bei vedama vis dažniau girdimo termino „BIG DATA“ Aleksandra atsidūrė Vilnius Coding School klasėje – baigė Duomenų Analitikos vakarinius mokymus, dabar dirba Junior BI developer įmonėje “Lietuvos Geležinkeliai”.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Dirbau IT srityje plačiąja prasme – skambučių centre. Šioje srityje dirbau ir siekiau karjeros 7 metus.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis duomenų analitikos?

Dabar atrodo, kad viskas taip natūraliai susiklostė – it taip ir turėjo būti. Įmonė, kurioje dirbau, traukėsi iš Lietuvos. Dalis darbuotojų, jų tame tarpe ir aš, turėjo galimybę pereiti į kitą įmonę, tačiau šio pasiūlymo atsisakiau. Teko persvarstyti, savo vertę rinkoje. Bandžiau įsivaizduoti, kad kitą kartą galimybės pereiti kitur nebus ir kaip lengva ar sunku bus susirasti kitą darbą? Kita vertus, pradėjau labai smarkiai abejoti, ar kelias, kuriuo einu yra tas, kuriame noriu likti. Teko pripažinti, kad darbas nebebuvo toks įtraukiantis ir motyvuojantis.

Tad taip po truputį, vis dažniau išgirsdama terminą BIG DATA atkeliavau į Vilnius Coding School 🙂

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Sekėsi, manau, tikrai labai neblogai, buvau motyvuota. Pats mokymosi laikotarpis, suteikė labai daug teigiamų emocijų. Jaučiau, kad laiką išnaudoju labai prasmingai. Galbūt dėl to, kad mokiausi, nes pati to norėjau, o ne dėl to, kad reikėjo.

Smarkiai patobulinau SQL ir Tableau žinias, bet akcentą visgi dėčiau programavimui. Niekada nebūčiau pagalvojusi, kad to mokysiuosi. Dar didesnę nuostabą kėlė tai, kad programavimas nebuvo„raketų moklsas“, kaip atrodė anksčiau. 🙂

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Vilnius Coding School Karjeros centro darbuotojai labai pagelbėjo kuriant CV, bet darbo ieškojau savarankiškai. Tarpais buvo sunku, matyt, bedarbystė toks laikas. Ir sezonas nebuvo dėkingas – vasara, visi atostogauja. Interviu pasitaikydavo vienas kitas. Viskas pasikeitė rudenį, pagausėjo siūlymų. O štai Spalį jau turėjau darbą. 🙂

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Dirbu junior BI developer pozicijoje. Pagrinde dirbu su Power BI analitikos ir vizualizacijos įrankiu, SQL. Rengiu ataskaitas ir jas vizualizuoju. Mokausi duomenų modeliavimo ir ateityje norėčiau gilintis į ETL procesus.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Manau motyvacija ir pasitikėjimas savimi paverčia kiekvieną tokį atvejį sėkmės istorija. Svarbiausia pradėti ir tikėti, o paskui viskas klostosi taip, kaip jūs norite. Galbūt klišės, bet jos veikia! 🙂

aleksandra 2

Aleksandros Linkedin profilis ČIA.