Justina Pužaitienė – baigė sociologijos studijas, vėliau nusprendusi, kad nori išmokti amato pasuko siuvėjos keliu. Įgijo reikiamą kvalifikaciją ir kelis metus sėkmingai dirbo su įvairiais dizaineriais Lietuvos bei užsienio rinkose. Nors džiaugėsi turėdama darbą – hobį, vis dažniau ją aplankydavo klausimas – kodėl jos darbas nėra pakankamai įvertinamas? Pasidalinusi nuogastavimais su vyru bei jo paskatinta nusprendė pasukti į IT sektorių. Baigė Vilnius Coding School vakarinius WEB kūrimo (FULL-STACK) mokymus, dabar dirba IT Operations Officer „Telia Lietuva“ įmonėje.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Esu baigusi sociologijos studijas – jos padėjo suformuoti kritinį mąstymą. Tačiau labiau traukė išmokti kokio nors amato, ką nors kurti savo rankomis, tad pradėjau dirbti siuvėja. Supratusi, kad trūksta žinių, profesinėje mokykloje baigiau siuvimo bei sukirpėjos – konstruktorės specialybes. Teko dirbti su įvairiais dizaineriais, Lietuvos bei užsienio rinkomis, užsiėmiau individualia veikla.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Galiausiai supratau: kad ir kaip patiktų turėti hobį – darbą, vis dažniau kyla klausimas, kodėl mano darbas nėra „pakankamai“ vertinamas, kodėl negaliu uždirbti tiek, kiek mano vyras.  Taigi, pasidalinus nuogąstavimais, vyras mane įkalbėjo pradėti programuoti. Man visuomet patiko išmokti ką nors naujo, o kadangi didžiąją laisvalaiko dalį praleidžiu prie kompiuterio, tai kodėl gi nesusiradus darbo IT srityje.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymosi kryptį pasirinkau ganėtinai lengvai, perskaičiusi programų aprašus. WEB kūrimas atrodė įdomiausia, „interaktyviausia“ sritis. Kadangi tuo metu nedirbau, galėjau daug laiko skirti papildomam mokymuisi ir atsiskaitymo užduoties – interneto svetainės kūrimui. Labiausiai domino FRONT-END, ši dalis atrodė lengvesnė nei BACK-END, o ir pakeitus vieną kodo eilutę, iš karto matomas naujas rezultatas. Puikaus dėstytojo dėka, išmokau sukurti interneto svetainę nuo „nulio“ naudodama: HTML, CSS, JavaScript. Aišku, įgavau ir PHP, MySQL žinių.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

WEB kūrimo (FULL-STACK) kursų metu papildomai mokiausi ir FreeCodeCamp, baigusi kursus maniau, kad mano žinios ganėtinai neblogos. Klydau! Darbo rinkoje, net ir junior/entry pozicijoms reikia mokėti ar būti susipažinus su framework’ais, Git, ir pan. Kadangi noriu dirbti FRONT – END, šiuo metu gilinuosi į JavaScript, vėliau mokysiuosi React.

Taigi, norėdama pradėti karjerą IT srityje, nusprendžiau susirasti darbą IT support pozicijoje, o laisvalaikiu mokytis programuoti. Sudalyvavau dviejuose antro turo darbo pokalbiuose poroje įmonių, ir priėmiau sprendimą įsidarbinti Telia Global Services Lithuania.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu esu IT Operations Officer – padedu Telia darbuotojams išpręsti įvairiausius su programomis ar kompiuteriais iškilusius neskalndumus. Pirmosiomis dienomis galva sukosi nuo žinių gausos, tačiau dabar jau pati stengiuosi pasidomėti nauja informacija ar sprendimo būdais. Tikiu, kad ši pozija bus puikiu laipteliu į IT darbo rinką ir padės apsispręsti, kuria kryptimi pasukti.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Jei jau pagalvojote, kad gal reikėtų ką nors keisti – keiskite! Blogiau tikrai nebus! Lietuvai, o ir visam pasauliui vis dar trūksta IT specialistų, todėl jūsų tikrai reikės. O jei dar atrasite naują mėgiamą sritį, ir jūsų akys spindės iš džiaugsmo bei noro programuoti, tuomet ir emocinis pasitenkinimas bus didžiulis, o ir darbdaviams sąlygas diktuosite jūs 😉

Justinos Linkedin profilis ČIA.