Devynerius metus kūrusi karjerą viešbučių versle – Rasa Sapronienė – žavėjosi IT sektoriumi ir technologijų kuriama verte žmonių gyvenime. Noras būti to dalimi paskatino ją domėtis svetainių kūrimų. Baigė vakarinius Vilnius Coding School JAVA mokymus, dirba Junior QA Automation Specialist įmonėje Lietuvos Draudimas.

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Prieš pasukdama į IT sektorių devynerius metus dirbau viešbučių versle, prieš pakeisdama profesiją dirbau viešbutyje pardavimų skyriuje.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Daug metų svarsčiau, kaip įdomu būtų dirbti IT srityje, juk ji turi tiek daug galimybių. Technologijos kuria didelę vertę – palengvina, o kartu ir paįvairina žmonių kasdienybę. Norėjau būti to dalimi. Pradėjau domėtis internetinių svetainių kūrimu, gilindamasi supratau, kad man įdomiausia Back – End. Tai, kad neturiu aukštojo išsilavinimo IT srityje, Ilgą laiką mane stabdė keisti profesiją. Tačiau, kuo daugiau mokiausi, tuo stipriau augo supratimas, kad ši sritis man labai įdomi, tai ir paskatino pasiryžti pokyčiams.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Ugdyti žinias IT srityje pradėjau nuo JAVA programavimo. Pradžioje mokiausi savarankiškai, vėliau – Vilnius Coding School vakariniuose Java mokymuose. Buvo laikotarpių kai buvo tikrai labai sunku. Tačiau kai po daug valandų pagaliau pavykdavo parašyti programą ar išspręsti uždavinį, labai džiaugdavausi, tai ir motyvavo eiti toliau. Man labai pasisekė, kad mokymus vedė lektorius Artiomas, jis – savo srities profesionalas, kuris dirba tarptautinėje įmonėje ir gali pasidalinti savo sukaupta patirtimi.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Baigus mokymus pavyko susirasti darbą, man padėjo Vilnius Coding School Karjeros centro rekomendacijos. Ypač naudinga buvo Karjeros centro konsultacija vykusi po mokymų, joje išmokau tinkamai paruošti CV, bei gavau patarimų kaip pasiruošti einant į darbo pokalbius.

Darbo ieškojau ir savarankiškai, siunčiau savo CV, tačiau buvo sunku, nes darbo skelbimuose buvo reikalaujama bent minimali IT srities patirtis. Galiu pasidalinti savo draugų bei kolegų patirtimi, kad keičiant profesiją pirmąjį darbą naujoje srityje surasti išties nelengva.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu dirbu Lietuvos Draudime, kuriu automatinius testus. Interneto svetainėms kuriu regresinius testus, kurie leidžia tikrinti, ar nauja funkcija, kurią įdiegsime nesugadins jau esančios. Taip pat testuoju, ar interneto svetainė gali atlaikyti labai didelius lankytojų srautus.

Šiame darbe reikia kruopštumo, atidumo, noro mokytis ir tobulėti, užsispyrimo, mokėti dirbti komandoje bei spręsti problemas.
Darbe sekasi puikiai: daug mokausi, pritaikau savo turimas teorines žinias praktiškai.

Esu dėkinga kolektyvui ir vadovams, kad manimi patikėjo.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Žmonėms, kurie galvoja keisti profesinę sritį, pirmiausia reikėtų išsigryninti ką jiems būtų įdomu dirbti, aišku, reikia skirti daug laiko ir pastangų mokymuisi. Atradus sau įdomią sritį, viskas tarsi savaime susiklosto. Tuomet nejauti, kad eini į darbą ar pavargsti, nes tau tavo veikla įdomi. Taip pat svarbu nenuleisti rankų, įdėti visas įmanomas pastangas, taip pavyks atrasti žmones, kurie tai pastebės ir patikės tavo pastangomis.

Rasos Linkedin profilis ČIA.