Įgijęs Ekonomisto bei Finansininko specialybes – Simonas Žiuraitis – išbandė save daugelyje skirtingų darbų. Norėdamas pagreitinti ir automatizuoti darbo procesus pradėjo domėtis programavimu. Baigė Kaunas Coding School vakarinius C# mokymus dirba Junior Full – Stack programuotoju įmonėje SoftDent.

Kokia buvo tavo profesija prieš ateinant į mokymus?

Esu įgijęs ekonomisto ir finansininko specialybes , tačiau taip pat esu save išbandęs daugelyje skirtingų darbų, kurie nėra susiję su mano baigtais mokslais.

Kodėl nusprendei mokytis programuoti? Ar susidūrei su abejonėmis prieš pradedant mokytis, kokiomis ir kaip jas įveikei?

Dirbdamas skirtinguose darbuose vis galvodavau kaip galėčiau patobulinti, automatizuoti ir pagreitinti įvairius darbo procesus, tačiau tam vis pritrūkdavo žinių. Ši priežastis ir skatino mane ieškoti būdų kaip tą galėčiau padaryti, o ilgainiui pastūmėjo pradėti domėtis programavimu. Taip pat turiu draugų, kuriems pavyko sėkmingai persikvalifikuoti ir įsidarbinti IT sektoriuje. Todėl abejonių nebebuvo – jeigu gali jie, galiu ir aš.

Simonas 2

O ką mokeisi? Kas buvo sunkiausia mokymų metu?

Pasirinkau vakarinius Kaunas Coding School C# programavimo kalbos kursus. Su didesniais sunkumais mokantis nesusidūriau – buvau motyvuotas, atkakliai siekiantis savo žinių ir daug besimokantis savarankiškai. Iškilus klausimams kreipdavausi į Kaunas Coding School dėstytojus, kurie visada padėdavo. Mokymų metu išmokau C# programavimo kalbos pagrindus ir susipažinau su esminiais programavimo įrankiais, kuriuos naudoju darbe ir šiandien.

Ką veiki šiuo metu? Ar naudoji programavimo žinias, įgytas mokymų metu?

Šiuo metu dirbu Full-Stack programuotoju įmonėje SoftDent, kuri suteikia galimybę kuriant naują internetinę aplikaciją ne tik pritaikyti jau turimas C# kalbos žinias bei gilinti jas Back-end programavime, bet ir mokytis Front-End programavimo, naudojant HTML, CSS bei JavaScript,. Kiekvieną dieną naudoju Kaunas Coding School programavimo mokymų suteiktas žinias. Atliekant įvairias darbo užduotis, reikia papildomai mokytis daug naujų dalykų, todėl mokymasis programuoti niekada nesustoja.

Ar buvo sudėtinga rasti darbo vietą? su kokiomis kliūtimis susidūrei, kokios pagalbos ar patarimų sulaukei? Kaip prie darbo paieškos prisidėjo „Kaunas Coding School“?

Darbo vietą surasti nebuvo sudėtinga. Kaunas Coding School Karjeros centras davė profesionalius patarimus, kaip pasiruošti savo CV bei darbo pokalbiams, taip pat buvau jų rekomenduotas kelioms IT įmonėms, todėl baigus C# mokymus greitai pradėjau dalyvauti programuotojo darbo atrankose.

Kaip šiuo metu vertini savo profesiją? Ar gilini programavimo žinias?

Programuotojo profesiją vertinu labai gerai. Šie specialistai yra paklausūs rinkoje, tačiau ateityje, vykstant vis intensyvesnei verslo ir ne tik skaitmenizacijai, jie taps dar paklausesni. Taip pat tokia profesija leidžia tobulėti kiekvieną dieną ir suteikia galimybę realizuoti savo kūrybiškumą, todėl mokymasis ir žinių gilinimas programavime yra kasdieninis mano darbas.

Ką galėtum patarti žmonėms, norintiems, tačiau bijantiems mokytis programuoti? Tiems, kurie galvoja, jog stiprių pagrindų nepakanka norint praktikos ar darbo?

Visiems, kurie nori pakeisti savo karjerą, palinkėčiau: Nebijokit žengti pirmą žingsnį! Turint noro ir motyvacijos – viskas yra įmanoma. Kaunas Coding School gali būti puiki pagalba, kurią rekomenduoju ir kuri padėjo man pačiam žengti tvirtus žingsnius šios profesijos kelyje. Jei galiu aš – gali ir Tu!

Simono Linkedin profilis ČIA.