Po lietuvių filologijos ir suomių kalbos studijų – Neringa Kelpšaitė – netikėtai pasuko į finansų sritį, kurioje praleido apie penkerius metus. Įkvėpta geros draugės persikvalifikavimo istorijos Neringa nusprendė save išbandyti IT srityje, baigė Vilnius Coding School vakarinius testavimo mokymus, dirba jaunesniąja testuotoja įmonėjė Alna Software.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Mano profesinis kelias iki mokymų buvo labai nenuspėjamas. Po lietuvių filologijos ir suomių kalbos studijų netikėtai atsidūriau finansų srityje, kurioje sėkmingai dirbau apie penkis metus.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis testuoti?

Pasiryžti šiam karjeros keitimo žingsniui mane įkvėpė mano labai geros draugės istorija, kuri pati nusprendė kardinaliai pakeisti savo profesiją ir savo didžiulių pastangų ir užsispyrimo dėka pasuko informacinių technologijų keliu. Draugės paskatinta ir šiek tiek supažindinta su rankiniu testavimu nusprendžiau užsirašyti į vakarinius mokymus Vilnius Coding School mokykloje.

  

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymus vedė puiki savo srities specialistė, kuri mielai pasidalino savo sukaupta patirtimi ir žiniomis bei padrąsino nepabijoti siekti testuotojo karjeros. Todėl ir patys mokslai ėjosi gana sklandžiai. Jų metu įgijau visų rankiniam testavimui reikalingų žinių: nuo testavimo įvairiose aplinkose, defektų fiksavimo iki Agile projekto valdymo žinių pagrindų.

Ar dalyvavimas Tech Mugėje buvo naudingas? Papasakokite kaip sekėsi mugės metu, ar sulaukėte įmonių dėmesio.

Tech Mugėje didesnis dėmesys buvo skiriamas įvairių sričių programuotojams, todėl Tech Mugėje apsikeičiau kontaktiniais duomenimis vos su viena įmone. Tačiau vis tiek savo dalyvavimą ten vertinu gana teigiamai, nes bent jau trumpai turėjau galimybę pabendrauti su įvairių įmonių atstovais.

Ar dalyvavimas Tech mugėje padėjo rasti norimą darbą?

Tech Mugė iš dalies padėjo rasti norimą darbą, nes jos metu trumpai pabendravau su įmonės, kurioje šiuo metu dirbu atstove. Tačiau tuo metu nebuvo atviros jaunesniojo testuotojo pozicijos. Praėjus kelioms savaitėms po mugės netikėtai radau darbo skelbimą, kuris buvo būtent iš šios įmonės, todėl nieko nelaukusi nusprendžiau susisiekti su jais. Ir taip nusišypsojo sėkmė įsidarbinti pas juos jaunesniąja testuotoja.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Kadangi įsidarbinau jau karantino metu,  susidūriau su dar didesniu iššūkiu. Tačiau kol kas viskas vyksta gana sklandžiai ir šiuo metu turiu galimybes apšilti savo pirmajame projekte, kuriame esu komandos testuotoja.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Norėčiau tik paskatinti nepabijoti ir pabandyti, jei tik žmogus jaučia, kad jį domina kuri nors informacinių technologijų sritis. Tačiau reikia suprati, kad būtina nuolat gilinti savo žinias, nes informacinės technologijos sparčiai juda į priekį. O manyti, kad jau nebe laikas kažką keisti savo profesiniame gyvenime, tikrai neverta, nes mokytis tikrai niekada nebus per vėlu.

Neringos Linkedin profilis ČIA.