Buvusi administratorė Oksana Barkauskienė  džiaugiasi, jog tiek metų puoselėta svajonė grįžti į IT sferą išsipildė. Dabar užimanti klientų aptarnavimo skyriaus specialistės poziciją įmonėje HCL Technologies Lithuania, Oksana teigia, jog svarbiausia „tikėti savo svajone ir siekti savo tikslų – mintys linkusios materializuotis.“

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Po koleginių ir univesitetinių programavimo ir inžinerinės informatikos studijų baigimo, niekaip nepavyko rasti darbo IT sriyje. Galiausiai nusprendžiau išbandyti savo laimę vienoje didžiausių ir sėkmingiausių gyvybės draudimo bendrovių. Iš pradžių dirbau konsultante, vėliau – administratore, kadangi darbas labai patiko taip ir pasilikau. Šioje bendrovėje praleidau 10 metų.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Su laiku vis dažniau ir dažniau aplankydavo mintys grįžti prie programavimo. Turėjau šiek tiek darbų IT srityje, bet jie buvo daugiausiai papildomi, mat šiek tiek jautėsi žinių stygius bei pasitikėjimo savimi trūkumas. Kadangi technologijos ypač sparčiai vystosi, metų mano studijų metu įgytos žinios atgyveno, o studijuotos programavimo kalbos tapo nebenaudojamomis.

Labai norėjau grįžti į IT sferą, tad nusprendžiau atgaivinti savo turimas žinias bei pasisemti naujų. Pradėjau žvalgytis, ką siūlo mokyklos, ir išsirinkau, mano manymų, optimaliausia kainos ir kokybės santykį Vilnius Coding School programavimo mokykloje ir pradėjau mokytis.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Jau buvau susipažinusi su html, php, java ir sql studijų kolegijoje bei universitete metu, tad šitie mokymai labai padėjo atgaivinti žinias. Mokymų metu turėjau šansą jas pagilinti, tobulinti, įgyti praktikos ir taip atverti visiškai naujas karjeros galimybės.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Darbo pradėjau ieškoti visur: klausinėjau buvusių kursiokų, pažįstamų, naršiau darbo skelbimų portalus. Paieškose labai padėjo Vilnius Coding School. Iš pradžių buvo sudėtinga, nes paieškos laikotarpis sutapo su prieššventiniu žiemos laikotarpiu, kai rasti naujų skelbimų buvo sudėtinga. Gruodis-Sausis buvo sunkiausi mėnesiai darbo paieškos prasme. Džiugu, kad vėliau darbo rinka atsigavo ir galiausiai nusišypsojo sėkmė – galimybė prisijungti prie didžiulės tarptautinės kompanijos.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu dirbu IT klientų skambučių aptarnavimo skyriuje, padedu kolegoms spręsti jiems iškilusias problemas su IT sistemomis, programomis bei kompiuteriais. Daug bendravimo su žmonėmis, daug IT – būtent tai, ko man labiausiai norėjosi. Smagu matyti, kaip kasdien tiek naujokai, tiek seni darbuotojai išmoksta ko nors naujo.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Tikėti savo svajone ir siekti savo tikslų – mintys linkusios materializuotis. Niekada nėra per vėlu, niekada nereikia pasiduoti ir abejoti savimi! Sėkmės.

Oksanos LinkedIn profilis ČIA.