Iškeitęs inžineriją į programavimą, Justinas Masiliunas   džiaugiasi, jaunesniojo programuotojo karjeros pradžia įmonėje „Alna SoftWare“ ir tvirtina: „programavimo mokymasis nesibaigia ties mokymais.“

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Prieš pradedant mokymus Vilnius Coding School, paskutinius 5 metus dirbau inžinieriumi-aukštalipiu. Aptarnavau mobiliojo korinio ryšio bazines stotis.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Darbo kelionės ir pastovi migracija ėmė varginti, norėjosi daugiau aiškumo ir sėslumo. Visada žinojau, kad turiu gebėjimu programavimui. Visgi, norint užtikrintumo, atlikau porą internetinių testų, kurie galutinai išsklaidė abejones – taip galutinai priėmiau sprendimą pakeisti profesinę sritį.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Manau, jog pasirinkau sąlyginai nesudėtingą sritį – WEB kūrimą. Sekėsi gana lengvai, mokymų metu sėmiausi IT žinių, įgijau puslapių kūrimo praktinės patirties. Išmokau nebijoti klausti net ir kvailiausio klausimo bei dirbti komandoje, padedant ir priimant pagalbą iš kitų studentų.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Įmonės paieškos buvo paprastos, nes po mokymų Vilnius Coding School Karjeros Centras paaiškino, kaip optimaliausiai atsinaujinti savo CV ir veiksmingai ieškotis darbo. Taip pat naudinga buvo ir rekomendacija, gauta iš dėstytojo. Visą atnaujintą mano portfolio Vilnius Coding School persiuntė savo partneriams ir jau po antro darbo pokalbio gavau pasiūlymą prisijungti prie „Alna SoftWare“ įmonės.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu įmonėje esu jaunesnysis programuotojas, su komanda baiginėjame vienos integracinės sistemos kūrimą, likęs tik klaidų šalinimas. Vis dėlto, mokymosi procesas nesibaigė – toliau gilinu žinias JavaScript kalba, mat dirbu su panašia – TypeScript – kalba. Taip pat teko pramokti dirbti su Angular karkasu ir pradėti mokytis Back-end‘o dalies, C# kalbos.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Visų pirma pasiieškoti internete testų, padedančių išsiaiškinti, ar turi bazinių logikos gebėjimų programavimui. Tolimesnis mokymosi procesas priklauso tik nuo to, kiek esi pasiruošęs įdėti darbo, nes programavimo mokymasis nesibaigia ties mokymais.
P.S. Jei programavimas rodosi šiek tiek per sudėtingas, yra ir kitokių sferų susijusiu su IT, kur mažiau „kodavimo“, pvz.: testavimas, duomenų analitika.

Justino LinkedIn profilis ČIA.