Robertas Grajevskis – buvęs sandėlio vadovas įmonėje, kuri užsiima inžinerinių tinklų projektavimu ir statyba, sugalvojo, kad nori išbandyti sritį, kuri jau seniai jį domino – PROGRAMAVIMĄ. Pasirinkęs „Vilnius Coding School“ WEB kūrimo mokymus, juos pabaigęs, šiuo metu dirba jaunesniuoju Full-Stack programuotoju įmonėje „Daisoras“.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Iki mokymų dirbau įmonėje, užsiimančioje inžinerinių tinklų projektavimu ir statyba. Mano pareigos buvo sandėlio vadovas, buvau atsakingas už medžiagų užsakymus, transporto parko ir įrankių remonto organizavimą.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Programavimas visada atrodė įdomi sritis, gal todėl, kad visiškai nieko apie ją nežinojau ir jau seniai norėjau išbandyti, bet dėl užimtumo vis neatsirasdavo laiko. Kadangi susiklostė tokia situacija, kad išėjau iš darbo buvusioje darbovietėje ir turėjau daug laisvo laiko, nusprendžiau, kad jau laikas kažką gyvenime keisti.

robertas daisoras 1

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Kadangi programavimo srityje buvau visiškai „žalias“, per mokymus gavau ne tik WEB puslapių kūrimo pagrindus, bet ir apskritai pirmą kartą sužinojau tokius terminus, kaip JavaScript, PHP, HTML, CSS ir t.t.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Pirmiausia pasinaudojau Karjeros Keitimo Centro paslaugomis ir teko iš pagrindų perrašyti savo CV, kuris visai netiko, norint susirasti darbą IT srityje. Nesakyčiau, kad buvo sudėtinga, tiesiog viskas buvo labai nauja. Karantino metu taip pat teko dalyvauti ir „Vilnius Coding School“ organizuotame nuotoliniame „Danske Bank“ Karjeros Keitimo Centro renginyje kartu su kandidatais tiek iš Lietuvos, tiek iš kitų šalių.

robertas daisoras 2

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu dirbu prie naujų puslapių kūrimo, daugiausiai su WordPress turinio valdymo sistema.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Turbūt jau pasikartosiu, bet pabandyti kažką naujo niekada ne per vėlu, svarbiausia norėti. Vis tiek nieko neprarasite, o jeigu pasirodytų, kad ši sritis ne jums, tikrai pasisemsite naujų žinių, kurias, neabejoju, pritaikysite ir kitoje darbo srityje, nes manau, kad IT žinių poreikis ateityje tikrai nemažės.

robertas daisoras 3

Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?

Norintiems pakeisti savo kvalifikaciją ir pradėti viską iš naujo IT srityje, patarčiau neapsistoti ties vienu profiliu, pvz., WEB puslapių kūrimas, dizainas, duomenų analitika ir panašiai, o išbandyti kiek įmanoma daugiau skirtingų mokymosi programų. Ir nusiteikti, kad reikės mokytis visą likusį gyvenimą.

Roberto Linkedin profilis ČIA.