Deividas Toleikis – baigęs multimedijos technologijų studijas, savo karjerą pradėjo nuo filmavimo kameros operatoriaus darbo, vėliau su draugu įkūrė mažmeninės ir internetinės prekybos verslą. Vis daugiau domėdamasis IT sritimi, Deividas suprato, kad norėtų išbandyti testavimą. Baigęs mokymus, apsilankęs Karjeros Keitimo Centro konsultacijoje, šiuo metu dirba testuotoju įmonėje „Hostinger“.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Savo profesinį kelią pradėjau nuo multimedijos technologijų studijų. Po studijų dirbau filmavimo kameros operatoriumi ir televizinių laidų montuotoju, vėliau tapau šauktiniu-savanoriu Lietuvos kariuomenėje. Atlikęs tarnybą dirbau kilnojamos televizijos stoties (KTS) inžinieriumi, dar vėliau su bendraminčiu sukūrėme mažmeninės ir internetinės prekybos verslą.

deividas hostinger 1

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis testuoti?

Jau kurį laiką mane žavi sparčiai tobulėjančios IT technologijos ir norisi kažkuo prie to prisidėti. Pradėjau domėtis IT įmonių veikla, ieškoti darbo skelbimų ir taip atradau kokybės užtikrinimo inžinieriaus (testuotojo) poziciją. Ši veikla man pasirodė įdomi ir naudinga, panorau to išmokti. Internete radau „Kaunas Coding School“ testavimo mokymus, tad ilgai nelaukęs užsiregistravau į mokymus.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Prieš pat mokymų pradžią buvo paskelbtas karantinas ir mokykla nutarė paskaitas vesti nuotoliniu būdu. Gavęs tokią žinią pradžiai netgi sudvejojau ar dalyvauti – pagalvojau, kad nuo to gali nukentėti mokymo kokybė. Bet priėmiau tai kaip iššūkį ir nei kiek nesigailiu, atvirkščiai – radau tame ir privalumų. Mokymuose sekėsi gerai, kursų metu susipažinau su darbo metodologijomis, įgijau testavimo pagrindus ir bendrą suvokimą apie šią specialybę.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Pirmiausia susikūriau CV ir LinkedIn profilį. Ten sekiau IT įmonių darbo skelbimus, plėčiau savo “Connections” ratą. Siunčiau savo CV įmonėms, kartais ir tokioms, kurios tuo metu net neieškojo darbuotojų. Tuo pačiu metu radau įmonės “Devbridge” organizuojamą testuotojų akademiją ir nusprendžiau pagilinti savo testavimo žinias. Akademijos metu su manimi susisiekė „Vilnius Coding School“ Karjeros Keitimo Centro vadovė Sima ir paklausė ar dalyvavau karjeros konsultacijoje. Prisipažinsiu, buvau visai užmiršęs tą konsultaciją (nors gavau bent du kvietimus pasikonsultuoti po kursų baigimo). Taigi, sutarėme laiką ir galiausiai sudalyvavau karjeros konsultacijoje. Gavau labai naudingų patarimų, pakoregavau savo LinkedIn profilį ir CV, kurį karjeros konsultantė patalpino į mokyklos duomenų bazę darbo paieškoms. Po kurio laiko sulaukiau skambučio su pakvietimu į darbo pokalbį ir taip aš patekau į dabartinę darbovietę – “Hostinger”. Man iš dalies pasisekė, tad darbo paieškos nebuvo labai sudėtingos.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Na, dar tik pirma savaitė šioje įmonėje, tad vyksta susipažinimas su komanda, įmonės vertybėmis, darbo metodika bei įrankiais. Taip pat jau gavau ir testavimo užduočių. Džiaugiuosi, kad komanda mane šiltai priėmė ir suteikia galimybes mokytis bei tobulėti, tad artimiausiu metu mokysiuosi automatinio testavimo.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Patarčiau žmonėms nebijoti pokyčių ne tik karjeroje, bet ir asmeniniame gyvenime ar bet kurioje aplinkoje. Mano nuomone, pokyčių dėka kasdienybė tampa įdomesnė, o išėjimas iš “komforto zonos” skatina tobulėjimą bei augimą.

Jeigu kyla baimė kardinaliai keisti karjerą, galima pradėti nuo mažų pokyčių: apsikeisti sėdima darbo vieta su kolega, kasdienę užduotį atlikti neįprastu būdu arba tiesiog grįžti iš darbo kitu keliu. Pradedant nuo mažų pokyčių nebus taip baisu imtis didesnių iššūkių, tokių kaip karjeros keitimas.

Per vėlu gali būti tik dėl to, kad žmogus pats taip nusprendė. IT įmonės nuolat ieško darbuotojų, o sužinoti ar nesi tam “per silpnas” galima vienu keliu – išbandyti.

Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?

Norėčiau padėkoti „Kaunas Coding School“ už suteiktus testavimo pagrindus bei karjeros galimybes, “Sourcery Academy for Testers” už labai įdomią bei turiningą akademiją ir “Hostinger” komandai už draugišką bei labai šiltą priėmimą!

Deivido Linkedin profilis ČIA.