Solidžią patirtį finansų srityje sukaupusi Sandra nusprendė pakeisti savo karjeros kryptį. Nepabūgusi stereotipų apie IT sektorių, mergina pasirinko Testavimo mokymus ir dabar dirba įmonėje ,,Reiz Tech„!

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Iki mokymų 10 metų praleidau finansų srityje, dirbdama su įvairiais finansiniais įrankiais, skirtais tiek B2B, tiek B2C segmentams.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Išėjau iš paskutinio savo darbo ir pradėjau galvoti, kuo dar galėčiau užsiimti. Analizavau savo stipriąsias savybes bei veiklas, kurios man patinka. Apie IT sektorių pasvajodavau, bet kaip ir daugumai, man stereotipiškai atrodė, kad ten reikalingi kažkokie ypatingi sugebėjimai. Ir nežinau kaip, bet pastebėjau Vilnius Coding School sėkmės istorijas Facebook‘o naujienų sraute. Pradėjau skaityti istorijas, tada peržiūrėjau keletą paskaitų, kurios yra prieinamos visiems, ir mano požiūris pradėjo po truputį keistis. Testavimas atrodė ta sritis, kur tikrai pradėjau save matyti. Bet kaip ir daugumą, vis kankino mintys – na ar tikrai man patiks? Ar tikrai sugebėsiu? Tuomet dar parašiau keliems sėkmės istorijų autoriams per Linkedin platformą su klausimais: kokia jų darbo diena, kokios užduotys, kokie įgūdžiai reikalingi ir t.t. Ir po jų atsakymų, pagalvojau, kad nėra ko prarasti ir užsiregistravau į kursus.

Sandra-nemis

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymuose sekėsi labai gerai. Pasisekė, kad mūsų grupė buvo ganėtinai nedidelė, todėl kiekvienas tikrai gavo nenormuotą pagalbą ir patarimus iš dėstytojo. Tikrai įgavau tvirtus rankinio testavimo pagrindus, testų rašymą, atlikom nemažai praktinių užduočių. Bet, be abejo, mokytis reikia kiekvieną dieną ir baigus mokymus, tai turbūt bus niekada nesibaigiantis procesas.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Kadangi mokymus baigiau pavasarį, tai mano nuomone – labai geras laikas, kada įmonės ieško pastiprinimo projektams, dėlto ieškoti pačiai taip ir neteko. Po kursų baigimo savaitės bėgyje gavau 3 pasiūlymus per Linkedin platformą ir išsirinkau įmonę, kurioje dirbu ir dabar.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Mano pozicija nestandartinė: esu ir jaunesnioji testuotoja, ir Scrum Master viename. Atlieku testavimo užduotis, bet taip pat su komanda dirbame prie projekto Agile Scrum metodologijos principu. Taip pat nemažai mokausi: reikalingi ir tam tikri sertifikatai, ir SQL, Postman žinios bei gilinu žinias automatinio testavimo srityje.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Aš pati savęs klausiu, kodėl aš neatėjau čia prieš kokius penkerius metus?? Bet vėlgi, įgytos patirtys kitose srityse taip pat labai padeda. IT sritis tokia plati! Ir tokia perspektyvi! Čia yra pozicijų, kur nereikia programavimo, jei kažką tai labai gąsdina. Jei norite, bet nedrįstate net pabandyti (nes nežinote, kaip seksis), išbandykite mano metodus – parašykite tai padariusiems žmonėms, išklausykite paskaitas su pasirinkta sritimi, kurios yra prieinamos visiems, dalyvaukite „Atvirų durų“ dienose, ką beje ne per seniausiai organizavo ir mano įmonė. Pandemija išmokė absoliučiai viską atlikti nuotoliniu būdu, patogiai būnant savo namuose. Aš esu pati iš Klaipėdos, bet mokiausi Kaunas Coding School, o dirbu Alna Software (Soft Tech) – nei vienos, nei kitos filialų nėra Klaipėdoje.

Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?

Naudoju tokį posakį, kad Baimė ir Laimė skiriasi tik viena raide. Tikrai linkiu, kad abejojantys nustumtų baimes į šalį ir pabandytų, nes kaip ir minėjau, čia tiek pespektyvų, kad aš pati net neįsivaizdavau.

Sandros Linkedin profilis ČIA.