Tadas Savickas – po 10-ties metų darbo pardavimų srityje nusprendė pakeisti savo karjeros kryptį. Pasirinkęs Vilnius Coding School DUOMENŲ ANALITIKOS mokymus, po jų pradėjo ieškoti darbo. Sudalyvavęs Karjeros Keitimo Centro konsultacijoje gavo darbo pasiūlymą pradėti duomenų analitiko karjerą „Lietuvos statistikos departamente”, o po kurio laiko įsidarbino įmonėje „IBM”.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Mano karjera prasidėjo serviso inžinieriaus pozicijoje su Point-of-sale (POS) techniniais sprendimais HoReCa verslo sektoriui. Po 2,5 metų darbo serviso inžinieriumi, perėjau į tų pačių techninių sprendimų pirkimus ir pardavimus verslas-verslui (B2B) ir čia praleidau visus dešimt metų.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Po dešimtmečio toje pačioje srityje ir įmonėje pajaučiau, kad „išaugau“, bei natūraliai atėjo noras tobulėti ir plėsti savo žinias ir sugebėjimus. Nusprendžiau paanalizuoti kur link darbo rinka eina ir kokie veiklos sektoriai perspektyviausi. Po viso to, pamaniau, kad laikas prisiminti ką studijavau ir kokia buvo pirminė karjeros vizija bei grįžti į tą kelią kuriuo ėjau.

Tadas savickas

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymuose sekėsi viskas puikiai, supratau ir išbandžiau daugiau nei iki tol mokydamasis savarankiškai, o svarbiausia – susidėliojo tolimesnės mintys kuria kryptimi eiti ir kur toliau tobulėti.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Prie paieškų labai prisidėjo Vilnius Coding School karjeros centro konsultacijos bei pastabos ruošiant gyvenimo aprašymą, kurios davė didelę naudą. Atsinaujinau savo gyvenimo aprašymą ir LinkedIn profilį. Kai negaudavau jokio atgalinio ryšio, keisdavau informacijos pateikimą, kol galiausiai pradėjau gauti kvietimus į pokalbius. Supratau, kad teisingas savo patirties perteikimas viename gyvenimo aprašymo lape turi didelę įtaką.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Tai, kad kažko imtis yra per vėlu ar trūksta laiko yra tik blogi įsitikinimai mūsų galvose. Reikia nebijoti imtis to kas atrodo iš pirmo žvilgsnio nesuprantama ir eiti link to po vieną žingsnį. Visi pradedame nuo to pačio pradinio taško, tačiau jeigu turi tikslą ir norą – viskas yra pasiekiama. Šiais laikais galima rasti daugybę informacijos, svarbiausia atsirinkti kas yra reikalinga savo tikslui įgyvendinti. Tam labai padeda konsultacijos su tos srities, į kurią norite eiti, atstovais ir vienas iš būdų tokias konsultacijas gauti yra kokybiški mokymai, kad ir trumpi. Jie leis susidaryti pradinį vaizdą ir nusistatyti tolimesnę kryptį.

Tado Linkedin profilis ČIA.