Atvykusi į Lietuvą, Natalija nusprendė save išbandyti IT srityje. Baigusi Vilnius Coding School automatinio testavimo mokymus, mergina įsidarbino testuotoja ,,Edrana Baltic“ įmonėje.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Labai daug laiko dirbau rinkos tyrimų srityje, o po motinystės atostogų pabandžiau savo jėgas finansinių paslaugų sektoriuje, bet, nors ir sekėsi gerai, supratau, kad tai nėra mano sritis.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Pamačiau didelį IT specialistų poreikį bei visada norėjau išbandyti save šioje srityje, kadangi turiu atitinkamus įgūdžius – analitinį ir kritinį mąstymą, gerus matematinius sugebėjimus. Be to labai patinka išmoki kažko naujo.

Pasirinkau automatinio testavimo mokymus, nes, mano manymu, tai yra vienas geriausių būdų pradėti dirbti IT srityje ir susipažinti su programavimu. Taip ir išėjo – išmokiau C# pagrindus ir susipažinau su QA darbo specifika.

natalija 1

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mano nuomone, man sekėsi gerai, nebuvo labai sudėtinga. Per trumpą laika išmokome tikrai nemažai. Reikėjo pradėti mąstyti truputį kitaip nei buvau pripratusi įprastame gyvenime, bet tai tikrai nėra neįmanoma ar nepasiekiama. Žinoma, reikia atrasti laiko ir mokymams ir namų darbams atlikti, tačiau mokymai duoda visas galimybes mokytis, toliau viskas priklausys nuo to, kiek pastangų įdėsite į mokymus.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Darbo paieškos labai retai kada būna lengva užduotis, ypač po karjeros keitimo, nes esi „žalais“ specialistas. Pasiruošiau CV su Vilnius Coding School konsultavimo centro pagalba (ačiū Simai – ji davė keletą patarimų kaip susikurti CV, kur ieškoti darbo pasiūlymų, kuo yra svarbus LinkedIn). Pasiruošusi pradėjau siųsti CV darbdaviams. Galiausiai pavyko sulaukti keleto kvietimų į pokalbius (pora iš jų buvo iš VCS partnerių) ir gauti darbo pasiūlymą. Darbo paieška užtruko apie 3-is savaites.

Beje, ieškojau ne tik automatinio testavimo darbo, bet ir rankinio – taip daugiau galimybių. Svarbiausia pradėti dirbti, o toliau augsite, jei tik turėsite noro.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Dirbu programinės įrangos testuotoja. Taip pat rašau automatinius testus, tačiau pagrindinis mano darbas – rankinis testavimas. Mokausi visko, kas yra susiję su mano darbo tobulinimu.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Kas nori – ieško galimybių, kas nenori – ieško priežasčių. Jeigu Jūs tikrai norite keisti savo gyvenimą – nėra ko bijoti. Tikėkite savimi. Ieškoti savęs yra normalu ir dabar jau nieko nebenustebinsite keisdami karjerą bet kokiame amžiuje. Sugrįžti prie seno gyvenimo būdo visada spėsite, reikia tik pasiruošti skirti laiko mokymams, ne tik per paskaitas, bet ir po jų.

Natalijos Linkedin profilis ČIA.