Simas Bakus – po universiteto supratęs, kad aviacijos inžinerijos specialybė jo nedomina, nusprendė išbandyti programavimą, apie kurį galvojo jau nuo trečio kurso. Baigęs „Kaunas Coding School“ WEB kūrimo mokymus, šiuo metu dirba jaunesniuoju programuotoju įmonėje „Present Connection“.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Prieš pradedant programuotojo karjerą mokiausi Kauno technologijos Universitete – aviacijos inžinerijos specialybę, įgijau šios specialybės bakalauro diplomą, taip pat dirbau aviacijos mechaniku.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Apie galimybę mokytis programuoti svarsčiau jau trečiame kurse, tačiau dėl mokslų universitete bei darbo, nelabai liko laiko užsiimti programavimu, tad idėją apleidau. Kai pabaigiau mokslus ir jau buvau ragavęs aviacijos mechaniko duonos, supratau kad nesu laimingas dirbdamas tokį darbą, tad pradėjau intensyviau domėtis programavimo kursais. Taip pavyko rasti „Kaunas Coding School“ siūlomus dieninius WEB kūrimo Full-Stack mokymus.

simas present 1

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Prieš mokymus šiek tiek susipažinau su kuo teks susidurti, tačiau praktiškai buvau visiškai „žalias”, tad nustebau, kad mokymuose sekėsi ganėtinai neblogai. Informacijos buvo nemažai tad tekdavo pasigilinti bei išsibandyti kai kurias užduotis namuose.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Pabaigus mokymus paieškos ilgai neužtruko. Po mokymų tęsiau mokslus savarankiškai, atlikinėjau paties sugalvotas ar iš įmonių gautas užduotis. Taip pat apsilankiau ir „Kaunas Coding School“ Karjeros centre, kuriame karjeros konsultantė Indrė man padėjo pasirašyti gerą CV, bei suorganizavo pokalbį su įmone „Present Connection“.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu esu Junior programuotojas. Dirbu su Progress ABL programavimo kalba, bei savarankiškai mokinuosi C#.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Patarčiau tiesiog eiti ir bandyti, niekam nuo to blogiau nebus 😀

simas present 2

Simo Linkedin profilis ČIA.