Tomas Mėčius – ilgą laiką dirbęs visiškai kitoje srityje, Tomas, žmonos pastūmėtas, nusprendė mokytis programavimo ir baigė Programavimo pagrindų per 6 savaites mokymus. Įdėjęs daug savarankiško darbo, apsilankęs Vilnius Coding School organizuojamuose renginiuose ir susipažinęs su įmonių atstovais, šiuo metu dirba RPA programuotoju įmonėje “Western Union Lithuania”.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Iki mokymų ir po jų kurį laiką dirbau „Plungės Kooperatinė Prekyba” krabų lazdelių kokybės kontrolės vadybininku.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Programoje sugalvojau dalyvauti todėl, kad žmona nuspręndė keisti profesiją į IT ir man pasirodė įdomu pabandyti kartu. Prisijungiau prie jos ir kartu pabaigėme Programavimo pagrindų per 6 savaites mokymus.

tomas 5 2

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymuose sekėsi gana sudėtingai, tačiau gavau labai daug naujos informacijos. Didžiąją dalį mokymų tekdavo prašyti ne tik lektorių, bet ir žmonos, kad paaiškintų plačiau.  Programavimas man buvo visiškai nauja sritis. Po kursų teko daug mokytis savarankiškai, kol jaučiausi užtikrintas pradėti ieškoti darbo naujoje srityje.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Po mokymų dar kurį laiką likau dirbti senoje srityje ir tik tada kai išėjau vaiko priežiūros atostogų, nusprendžiau, kad noriu persikvalifikuoti į IT. Prisijungiau prie nemokamų Python programavimo mokymų ir pradėjau gilinti žinias šioje kalboje. Kai pajutau, kad turiu pakankamai žinių – pradėjau ieškoti darbo. Sekėsi sudėtingai, gaudavau daug neigiamų atsakymų. Pradėjau vaikščioti į susitikimus, kuriuos organizavo “Vilnius Coding School” ir vieno jų metu, Karjeros Centro vadovės Simos paragintas, nuėjau, prisistačiau “Western Union Lithuania” įmonės atstovams, ir paklausiau ar galėčiau atsiųsti savo CV, jei ateityje atsirastų man tinkančių pozicijų. Taip ir pavyko gauti pirmajį darbą IT!

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu esu RPA (robotics process automation) programuotojas įmonėje “Western Union Lithuania”.

tomas 5 1

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Mano kelias į IT sritį buvo pakankamai ilgas. Svarbiausia žinoti ko nori ir dirbti ties tuo. Aš ilgą laiką buvau neapsisprendęs, tai buvo ganėtinai sudėtinga, nes nežinojau ar noriu keisti sritį į IT ar pasilikti senoje pozicijoje. Svarbu yra dirbti kryptingai ties sritimi kuri tau patinka ir vieną dieną pasiseks.

Tomo Linkedin profilis ČIA.