Darius Ruzgys – 12 metų dirbęs fotografu ir fotografavęs “Kaunas Coding School” mokyklos diplomų teikimus, stebėdavo studentų baigiamųjų darbų pristatymus ir nusprendė pats išbandyti programavimą. Baigęs WEB kūrimo mokymus, šiuo metu dirba jaunesniuoju programuotoju įmonėje “Pixinn”.
Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?
Nuo įstojimo į universitetą iki įsidarbinimo IT srityje, visą laiką, apie 12 metų, dirbau laisvai samdomu fotografu, dar ir dabar neatsisakiau šios profesijos. Nuo mažų dienų turėjau kompiuterį ir viskas, ką išmokdavau, būdavo savarankiškai, pavyzdžiui, įsirašyti Windows 3.11, (čia dar prieš Windows 95), tai programavimas pagrįstas tuo pačiu keliu – savarankiškumu 🙂
Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?
Fotografuodavau “Kaunas Coding School” mokyklos uždarymus ir renginius, o išbandyti nusprendžiau, nes fotografuojant diplomų teikimus, pamačiau kokie būna įdomūs žmonių padaryti projektai ir kiek daug galima nuveikti pasitelkus net minimalius programavimo įgudžius.
Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?
Į mokymus jau atėjau pats pasimokęs 2 ar 3 mėnesius, kad nebūčiau visiškai žalias 🙂 Pradžioje viskas buvo labai aišku, dalį jau pats buvau žinojęs, bet kuo toliau, tuo miškas darėsi tankesnis ir programa tikrai intensyvėjo. Įgijau JavaScript ir PHP pradmenis.
Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?
Paieškos vyko aktyviai peržiūrint darbo skelbimų portalus ir žvalgantis Linkedin’e. Parašiau gal į 8 įmones ir iš jų gavau 3 atsakymus, 2 įmonės ieškojo PHP programuotojo, bet mane visgi labiau traukė Javascript (React). Pasirinkau trečią įmonę, atlikau užduotį ir per savaitę mane priėmė. Tiesą sakant, nebuvo labai sunku, aš dar parodžiau savo darytų darbų pavyzdžius: telefonu, internetu, realiu laiku valdomą bet kokį namų apyvokos daiktą, kurį galima įjungti, išjungti, stebėti namų temperatūrą, drėgmę. Įmonės atstovams labai patiko 🙂
Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?
Šiuo metu įmonėje vystomi keli web projektai, tai tenka prisidėti prie visų jų kūrimo, tobulinimo, taip pat ieškoti ir savo klaidų 🙂 Dirbu su React, programuoju tiek Front-end’e, tiek Back-end’e, kiekvieną dieną išmokstu naujų dalykų, nes užduotys būna labai skirtingos.
Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?
Aš galvojau, kad jau būdamas virš trisdešimties metų, tai nieko nesimokysiu. Pirmas dalykas, kas mane sužavėjo, tai Youtube pamatytas filmukas, kaip veikia Smart home, valdomas telefonu per WiFi. Pagalvojau, kad visgi, būtų idomiau jeigu programą galėtume valdyti ne WiFi pagalba, o iš bet kur. Išvada – reikia tik atrasti kas tave patrauktų IT srityje, o paskui jau pats pradedi domėtis, gilintis ir žiūrėk jau mokinio suole sėdi 🙂 Kol nepradėjau domėtis, aš irgi galvojau, kad programavimas tikrai ne man, beje, taip pat buvo ir su fotografija: jeigu galvoji, kad kažko nesugebėsi, tai tik pabandyk ir suprasi, kad viskas įmanoma, o ar tau 25 ar 55 metai, tai amžius neturi būti kliūtis domėtis technologijomis, nes dabar viskas jomis paremta.
Dariaus Linkedin profilis ČIA.