Lina Survila – dirbusi mados redaktore viename populiariausių Lietuvos žurnalų, vieną dieną nusprendė įkurti savo internetinį žurnalą – ABSTRACT STYLIST. Pasirinkusi Vilnius Coding School Programavimo pagrindų per 6 savaites mokymus, įgijo IT žinių ir šiuo metu pati kuria web sprendimus savo žurnalui, kuris nesenai laimėjo geriausio naujienų portalo apdovanojimą LOGIN konferencijoje, taip pat Lina dirba viešųjų ryšių eksperte vienoje IT įmonėje Lietuvoje.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Iki mokymų ilgą laiką dirbau mados redaktore. Nors dirbau kūrybišką, su tech sritimi nesusijusį darbą, visada domėjausi naujausiomis technologijomis. Vėliau, nusprendžiau joms skirti vis daugiau laiko, todėl prieš pradedant mokymus įkūriau internetinį žurnalą abstractstylist.com. Vėliau, pajutau, kad tai pats geriausias laikas mokytis ir gilintis į internetinio puslapio kūrimo subtilybes.

lina 6

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Pradėjus vystyti savo projektą galiausiai pritrūko žinių kaip galima būtų sukurti kuo patrauklesnį puslapį skaitytojams. Nežinant visų galimybių, sunku tobulėti bei suprasti kokia kryptimi galima judėti toliau. Todėl, mano nuomone, bazinės žinios yra būtinos, net jeigu ketinate samdyti profesionalus.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymuose susipažinome su pagrindinėmis programavimo kalbomis. Šis kursas padėjo suprasti kokių mokymų norėčiau ateityje, kokios kalbos man būtų naudingiausios. Taip pat supratau, jog programavimas – be galo kūrybiškas darbas, kuris reikalauja ne tik žinių, tačiau ir vaizduotės, loginio mąstymo.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Po mokymų pavyko patobulinti savo internetinį žurnalą. Prie to prisidėjo ne tik praktinės žinios, tačiau ir įgytas žodynas, palengvinantis komunikaciją su komanda. Visai neužilgo, LOGIN apdovanojimuose laimėjo geriausio naujienų portalo titulą!

lina 4

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu toliau kuriu internetinį žurnalą www.abstractstylist.com, taip pat dirbu kibernetinio saugumo naujienų portale. Nors esu viešųjų ryšių ekspertė, programavimo žinios padėjo įgyti žodyną, kuriuo komunikuoju su komanda, galiu lengviau suprasti procesus ir įsitraukti į diskusijas. Dirbant ties savo projektu, toliau tobulinu SEO žinias, bei mokausi “Creative Coding”!

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Viskas yra papraščiau nei atrodo. Keisti profesiją niekada nebus per vėlu. Jeigu būsite perspektyvus darbuotojas galintis ir norintis dirbti – jūsų amžiaus taip pat įtakos neturės. Be to, kurti savo asmeninį projektą galite bet kada. Turėdami teisingas žinias, jas pritaikyti galite bet kada! Taip pat labai svarbu kalbėtis su žmonėmis, kurie praėjo panašų kelią, manau, jog tai naudinginsi patarimai bei padrąsinimai, kuriuos galite gauti.

lina 5

Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?

Norėčiau paskatinti mokytis programavimo net jeigu neplanuojate siekti karjeros šioje srityje. Šios žinios yra kur kas daugiau nei jums atrodo!

Linos Linkedin profilis ČIA.