Rūta Staniūtė – prieš pasukdama į IT sritį karjerą kūrė statybų sektoriuje, buvo statybų inžinierė – konstruktorė. Statybų srityje ji nesijautė esanti 100% ten, kur norėtų būti, taip pradėjo domėtis, kokių papildomų įgūdžių galėtų išmokti. Noras atrasti sau tinkamą sritį paskatino domėtis IT mokymais, pradėjus gilintis į šios srities darbų specifiką bei perspektyvas viskas pasirodė labai įdomu. Apsilankiusi keliose programavimo mokyklų konsultacijose pasirinko Vilnius Coding School dieninius WEB Kūrimo (FULL-STACK) mokymus, dabar dirba Junior Web Developer įmonėje Demo projects.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Iki mokymų dirbau visiškai su IT neturintį ryšio darbą – buvau statybų inžinierė – konstruktorė.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Dirbdama ankstesnėje sferoje nesijaučiau 100% „savo rogėse“, todėl pradėjau ieškoti, kokių naujų įgūdžių galėčiau išmokti. Radau keletą programavimo  mokyklų, ruošiančių įvairių rūšių IT specialistus, pradėjau daugiau domėtis darbo specifika ir perspektyvomis, viskas pasidarė labai įdomu. Nusprendžiau nueiti  į kelias konsultacijas apie jų rengiamus mokymus,  galiausiai išsirinkau Vilnius Coding School dieninius WEB Kūrimo mokymus.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Manau, kad sekėsi gerai! Neslėpsiu, mokiausi ne tik klasėje, tačiau ir po visos dienos paskaitų toliau gilinausi į naują medžiagą namuose. Kadangi man informacija ir apskritai visa ši sritis buvo visiškai nauja, jaučiau, kad turiu įdėti ir daug savarankiško darbo.

ruta 3 2

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Iškart po mokymų atvykau į Karjeros centro konsultaciją / CV ir LinkedIn dirbtuves. Tai labai padėjo pasiruošti darbo pokalbiams ir patobulinti savo CV! Vilnius Coding School labai greitai suorganizavo du darbo pokalbius – viename iš jų pasisekė ir dabar sėkmingai dirbu įmonėje Demo projects.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu įmonėje esu Junior Web Developer. Dirbu 100% tą, ko ir norėjau prieš ateidama į mokymus – kuriu tinklalapius, daugiausiai WordPress sistemoje.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Pradžioje ir aš maniau, kad galbūt per vėlu kažką keisti, kad bus sunku gauti darbą, nes aš būsiu visiška naujokė, neturinti jokios realios patirties. Tačiau, dabar esu įsitikinusi, kad keisti karjeros kryptį ir mokytis gyvenime niekada nėra per vėlu. Svarbiausia turėti tam noro, žinoti, jog reikės tam skirti daug laiko ir koncentruotis į tikslą.

Rūtos Linkedin profilis ČIA.