Universitete įgijęs socialinio darbuotojo specialybę, vėliau kurį laiką pagal ją dirbęs – Justinas Pladas –nusprendė, kad nori pasukti į IT sritį. Pradžioje bandė persikvalifikuoti su Užimtumo tarnybos programa ir įgijo Tinklo administratoriaus kvalifikaciją, tačiau pagal ją nepavyko rasti norimo darbo ar praktikos vietos. Tuomet Justinas išbandė save keliuose atsitiktiniuose darbuose, o siekdamas stabilumo net įsidarbino valstybės tarnyboje – teismo posėdžių sekretoriumi. Noras toliau tęsti IT srities mokymus niekur nedingo, o tik augo. Pradėjus domėtis siūlomais IT mokymais, jį sudomino Vilnius Coding School, dėl galimybės gauti Karjeros centro konsultacijas. Baigė vakarinius Testavimo mokymus, dirba Quality Assurance Analyst įmonėje Insoft.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Pagal universitetinį išsilavinimą esu socialinis darbuotojas, kurį laiką dirbau toje srityje, po to pasinaudojęs Užimtumo tarnybos perkvalifikavimo programa baigiau Tinklo administratoriaus profesinio mokymo programą. Pagal įgytą profesiją nepavyko gauti praktikos vietos ar įsidarbinti, kurį laiką dirbau atsitiktinius darbus, tuomet siekdamas stabilumo pasukau į Valstybės tarnybą, kur paskutinius tris metus dirbau teismo posėdžių sekretoriumi, bet puoselėjau mintį pratęsti mokymąsi IT srityje. Socialiniuose tinkluose vis užkliūdavo akis už įvairių siūlomų mokymų. Pasirinkau Vilnius Coding School, nes jie turi Karjeros centro konsultacijas, kas labai svarbu pereinant į kitą darbo sritį, šios konsultacijos padeda suprasti darbdavių lūkesčius, parengti CV.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis testuoti?

Dėl geresnių karjeros perspektyvų nei ankstesniame darbe ir domėjimosi informacinėmis technologijomis. Testavimą pasirinkau, nes norint įsidarbinti testuotojo (manual) pozicijoje nėra būtini programavimo pagrindai ir dėl to visai realistiška per kelis mėnesius intensyvaus mokymosi gauti pagrindus, kad galėtum pradėti dirbti toje srityje. Ketinu mokytis toliau ir per artimiausius kelis metus pereiti prie automatinio testavimo.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymuose sekėsi gerai, tas nuteikė, kad galėtų sektis ir dirbti šitoje srityje. Įgijau žinių apie programinės įrangos kūrimo ir testavimo procesus, Agile metodologijąSCRUM metodą, mokiausi rašyti testavimo scenarijus ir atvejus, naudoti JIRA defektų registravimui, POSTMAN, Selenium IDE testavimo atvejų vykdymui, rašyti SQL užklausas. Iš esmės gavau visų dalykų pagrindus, kurių reikia mano dabartiniame darbe.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Tuo metu kai gavau pasiūlymą aktyviai naujo darbo neieškojau, tiesiog buvau paruošęs LinkedIn profilį pagal Vilnius Coding School Karjeros centro rekomendacijas konkrečiai tai pozicijai, į kurią galėjau pretenduoti pabaigęs mokymus, ir pažymėjęs, kad esu atviras darbo pasiūlymams toje pozicijoje. Su manimi per LinkedIn susisiekė įmonės naujų darbuotojų paieškos specialistė, jos pasiūlymas sudomino, po to sekė darbo pokalbis telefonu, po kurio buvau pakviestas į darbo pokalbį įmonėje. Nesitikėjau susirasti darbo iš karto po to, kai pabaigsiu mokymus, bet taip išėjo, kad jau po pirmo darbo pokalbio pavyko įsidarbinti.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Rašau testavimo atvejus, kuriu duomenis testavimui, mokausi dirbti su specifinėmis įmonės aplikacijomis.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Pradžiai pasibandyti nemokamai prieinamus mokymus tos srities, kur norėtų dirbti, įsitikinti ar priimtina sritis, įdomu, pavyksta padaryti užduotis. Jeigu taip, užsibrėžti tikslą ir palaipsniui jo siekti.

Justino Linkedin profilis ČIA.