Aviacijoje savęs ieškojusį Tadą galiausiai palietė COVID-19 pandemijos sukelti padariniai, todėl vaikinas nusprendė pakeisti profesiją. Siekdamas išnaudoti darbo IT srityje pranašumus, Tadas pasirinko mūsų mokyklos WEB kūrimo mokymus, tačiau po mokymų jo karjerą pakrypo dar kitu kampu, dabar Tadas ir dabar dirba testuotoju įmonėje „Horion Digital“.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Baigiau aviacijos mechaniką, VGTU, po mokslų šiek tiek dirbau kazino, po to keletą metų teko ir aviacijos srityje padirbėti.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Paplitus Covid virusui netekau darbo aviacijoje. Kadangi tai yra labai nepopuliari sritis Lietuvoje, nusprendžiau keisti darbo kryptį. Programavimo sritis man pasirodė gana saugi, nes net ir krizės laikotarpiu čia apstu darbo, taip pat labai įvairi ir plati sritis, nuolatos reikia mokintis, kasdien išmokstama kažkas naujo ir įdomaus, be to aš jaukiau jaučiuosi tarp intravertų nei ekstravertų.

Tadas portretas

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Ką buvau užsibrėžęs – pavyko per mokymus. Apskritai, manau, sekėsi neblogai. Įgijau bendrą suvokimą kas iš tiesų yra programavimas, įgijau kodo rašymo greitį, gan gerai įvaldžiau HTML ir CSS.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Iš karto po mokymų bandžiau darbintis į įvairias įmones, bet įsidarbinti programuotoju tuo metu buvo labai sudėtinga, todėl papildomai pirkau JavaScript mokymus, nes man ši programavimo kalba labai patinka. Dirbau papildomai, sukūriau kelis mažus projektus bei su minėtosios JavaScript pagalba „pasiprogramavau“ savo portfolio puslapį, kas ir padėjo man susirasti darbą.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu dirbu testuotoju su vienu JAV įmonės projektu. Jau išlaikiau ISTQB Foundation sertifikato egzaminus. Dabar mokausi Cypress Automated testavimo, sekasi gana gerai, nes labai padeda išmokti JavaScript įgūdžiai.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Iš savo patirties žinau, jog reikia daug savarankiškai mokintis ir dirbti, o geriausia programavimo mokintis apsiėmant daryti kažkokį projektą (galima pradėti nuo smulkių mini projektų kūrimo). Svarbiausia pusiaukelėje nenulesti rankų ir toliau stropiai mokintis. Įmones labai atkreipia dėmesį ir palankiai vertina kai atsiunti kažka sukurto savo paties, kaip ir minėjau ankstesniame klausime, galima pasiprogramuoti portfolio puslapį ir siųsti įmonėms kaip savo CV.

Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?

Išmokti programuoti vienerių mokymų tikrai neužtenka. Labai padeda Online platformų mokymai, be to siūlau mokymus pirkti iš skirtingų autorių, nes taip susidarysite skirtingą požiūrį į kodo rašymą bei patį programavimą. Taip pat, daug skaitykite, vertėtų daug ieškoti informacijos internete bei žiūrėti, tarkim, Youtube mokomuosius video apie kazkokią funkciją kuri tuo metu jums yra sunkiai perprantama ir pan.