Sandra – diplomuota visuomenės sveikatos specialistė. Dirbdama vadovaujamąjį darbą jau anksčiau dažnai susidurdavo su duomenų bazėmis ir įvairiomis programavimo kalbomis. Pajutusi, kad duomenų analizė bei programavimas galėtų būti jos nauja karjeros kryptis, moteris priėmė nemažai drąsos reikalaujantį sprendimą – pakeisti įsibėgėjusią karjerą į labiau mėgstamą darbą. Sėkmingai baigusi duomenų analitikos mokymus, Sandra šiuo metu dirba jaunesniąją duomenų analitike įmonėje „Pigu.lt

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Prieš ateidama į Vilnius Coding School mokymus, 9 metus dirbau visuomenės sveikatos stebėsenos srityje, iš kurių paskutinius trejus metus buvau atsakinga už būrio žmonių, tvarkančių mirties atvejų ir jų priežasčių valstybės registrą, darbą ir dirbau skyriaus vadove.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Anksčiau darbe dažnai susidurdavau su duomenimis, jų kokybės užtikrinimu, metodikomis, tačiau neretai tekdavo skirti daug laiko administraciniam darbui, teisės aktams ir pan., kas nebuvo labai prie širdies. Tad paskutinius kelerius metus, pastebėjusi savo ankstesnio darbo trūkumus ir koks darbas man labiau patinka, jau buvau susidėliojusi planą, kada ateisiu į kursus ir pakeisiu darbo sritį. Tačiau gyvenimas pametėjo savo netikėtumų ir visi planai laikinai žlugo. Tada supratau, kad nereikia nieko daug planuoti ir jei yra noras – tiesiog imi ir darai. Tad nieko nelaukusi mečiau darbą ir atėjau į duomenų analitikos kursus, nes iš ankstesnės patirties jau žinojau, kad darbas su duomenimis man labai patiks.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymuose sekėsi puikiai, nes jau turėjau šiek tiek pagrindų. Mokyklos laikais savarankiškai mokiausi HTML kalbos, ankstesniame darbe teko išmokti ir SQL pagrindus, kas labai pagelbėjo kursuose toliau gilinantis į šią programavimo kalbą. Laisvu nuo kursų metu dar susipažinau su PHP kalba, kas pagelbėjo pradedant mokytis programuoti Python kalba. Taip pat susipažinome su Tableau programa.

Sandra 3 profilio nuotrauka

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Sudėtinga nebuvo, bet galbūt dėl to, kad dėl paieškos labai nesijaudinau, nes tuo metu buvo šventinis laikotarpis ir žinojau, kad darbdaviai naujų darbuotojų nelabai ieško. O įmonė, kurioje šiuo metu dirbu, mane susirado pati per Vilnius Coding School rekomendaciją. Prieš tai dalyvavau dvejose atrankose į kitas darbo vietas, į kurias ėjau vien pasipraktikuoti darbo pokalbiui ir susipažinti su praktinėmis užduotimis, kad pamatyčiau, ko darbdaviai nori ir kuria linkme reikėtų mokytis toliau. Vienoje įmonėje atranką praėjau, tačiau iš anksto žinojau, kad pasiūlytas darbas man nepatinka, tad neįsidarbinau. Antroje įmonėje būčiau norėjusi dirbti, tačiau pamačiusi praktines užduotis supratau, kad man dar reikia daug mokytis, kad užaugčiau iki jiems tinkamo žmogaus.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu dirbu jaunesniąja duomenų analitike, verslo analitikos skyriaus komandoje, atsakingoje už „DataWarehouse“ architektūrą. Kuriame naujus duomenų modelius, kurie apima įvairių pirminių lentelių duomenis ir padarome juos labiau tinkamais naudoti įvairioms ataskaitoms ir verslo tikslams. Daugiausiai darbe tenka naudoti SQL kalbą, kartais ir Python. O bendrai programavimo žinių turėjimas padeda suprasti anksčiau kolegų parašytus sudėtingus kodus.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Siūlau pasvarstyti, kiek laiko jau svarstote keisti darbo sritį. Jeigu tokia mintis į galvą atėjo ne pirmą kartą ir jus aplanko vis dažniau, ji jūsų nebepaleis, kol vis tiek tai padarysite. O visas laikas, kurį sugaištate savo baimei kažką daryti, mažina jūsų laiką, kurį jau galėjote skirti semtis naujos srities žinių.

Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?

Niekas negimė mokėdamas, tad siūlau nebijoti pradėti net ir nuo nulio. Turint noro, įdėjus darbo ir skyrus laiko, visko galima išmokti bet kuriame amžiuje. Be to, siūlau negailėti palikti už nugaros savo ankstesniąją specialybę, nes niekas iš mūsų nieko neatima einant į naują sritį. Visada su metais tik krauname savo žinių bagažą.