Dirbdama Lietuvos statistikos departamente, Vaida įžvelgė galimybę persikvalifikuoti nepakeisdama savosios darbovietės. Sužinojusi apie planuojamą svarbų projektą, kuriam buvo ieškomi duomenų analitikai, mergina nuspręndė kreiptis į Vilnius Coding School dėl kvalifikacijos krypties keitimo.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Baigusi universitetą įsidarbinau pagal specialybę Statistikos Departamente vyriausiaja specialiste. Tai yra vienintelis darbas, kurį dirbau. Šiek tiek keitėsi darbų pobūdis, tačiau pagrinde rengiau statistinę informaciją ir jų kokybės matus.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Pradėjau galvoti apie darbo keitimą ir vis peržvelgdavau darbo skelbimus. Juos panagrinėjus jausdavau, kad man trūksta žinių, todėl nusprendžiau mokytis duomenų analitikos VSC.

vaida 3

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Pati esu baigusi statistiką, todėl statistiniai dalykai man nebuvo nauja sritis, bet trūko supratimo kaip juos naudoti analitikoje ir tai lektoriai aiškiai ir suprantamai paaiškino, tad viskas susidėliojo į reikiamas vietas. Išmokau vizualizuoti duomenis su Tableau, taip pat Python programavimo pagrindų.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Kreipausi į Vilnius Coding School karjeros centrą dėl konsultacijos ir gavau naudingų patarimų kaip atnaujinti CV bei LinkedIn profilį, kaip ieškoti naujo darbo. Mano darbovietė pradėjo vykdyti naują didelį projektą, kuriame reikėjo analitikų, todėl nuprendžiau pereiti į šias pareigas.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu kartu su programuotojais kuriame sprendimus statistinių rodiklių rengimo automatizavimui. Pati mokausi dirbti nauju įrankiu ir gilinu Python žinias.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Jei baisu keisti darbą, siūlyčiau pasidomėti karjeros keitimo galimybėmis savo įmonėje, gal yra naujų pareigų, kurias norėtumėte išbandyti, tai gali būti puiki pradžia.

Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?

Jei galvojate, kad norite keisti karjerą, bet trūksta žinių, drąsiai užsirašykite į mokymus, tai gali būti puikus startas naujos karjeros link.