Vaiga Tamosynė – prieš 11 metų baigusi bibliotekininkystės ir informacijos bakalauro studijas, ilgą laiką dirbo šioje srityje. Aplankius rutinai, mergina nusprendė ieškoti naujų karjeros galimybių. Atradus Vilnius Coding School testavimo mokymų programą, pabaigus mokymus, apsilankius Karjeros Keitimo Centro konsultacijoje, rado testuotojos darbą  įmonėje „Insoft“.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Prieš maždaug 11 metų, savo bibliotekininkystės ir informacijos bakalauro studijų praktikos metu įsidarbinau vienoje akademinėje bibliotekoje. Ten ir pradirbau visą laiką, pakeičiau keletą skirtingų pareigybių. Taip pat baigiau Informacijos sistemų vadybos magistrą, nes norėjosi kiek artimiau susipažinti su informacinių technologijų sritimi, kuri visuomet atrodė ir įdomi, ir perspektyvi. Galiausiai atėjo toks laikas, kai supratau, kad darbas bibliotekoje nebeteikia nei džiaugsmo, nei galimybių tobulėti. Nusprendžiau ieškoti naujos karjeros krypties.

vaiga insoft

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programinės įrangos testavimo?

Kad būtų lengviau persikvalifikuoti, išsirinkau programinės įrangos testavimo mokymus Vilnius Coding School. Testavimas pasirodė labai įdomi ir naudinga IT sritis, o mokymai – puiki galimybė sužinoti apie tai daugiau iš lektorių, kurie yra šios srities profesionalai ir praktikai.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymuose sekėsi puikiai. Įgijau pamatinių žinių apie testavimą, kurias buvo galimybė pritaikyti praktinėse užduotyse. Labai patiko entuziastinga ir savo sritį mylinti lektorė.

Lektorės atsiliepimas apie Vaigą:

„Baigiamasis darbas puikiai atliktas! Jos dokumentaciją rekomendavau peržiūrėti visai grupei, nes ji puikiai aprašė kaip testuoti (checklistus) – viskas labai aiškiai! Manau ji būtų tikrai puiki testuotoja!“

vaiga insoft 2

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Darbo paieškos vyko įprastai – baigusi mokymus gavau keletą patarimų iš Vilnius Coding School Karjeros Keitimo Centro vadovės Simos, kaip turi atrodyti CV, kaip turi atrodyti Linkedin paskyra ir tuomet siuntinėjau savo CV pagal skelbimus, ėjau į pokalbius. Ilgai ieškoti neteko, pasiūlymą dirbti dabartinėje savo darbovietėje gavau po maždaug mėnesio paieškų.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu dirbu testuotoja. Dirbame su didele ir sudėtinga sistema, todėl vis dar mokausi apie pačią sistemą, jos veikimo principus. Ir kol kas testuoti labai įdomu ir patinka.

vaiga insoft 1

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Aš taip pat turėjau lygiai tokių pačių abejonių ir baimių, bet išdrįsau pabandyti. Dabar manau, kad tai buvo vienas iš geriausių sprendimų mano gyvenime. Jei dabartinėje savo srityje jaučiatės taip, kad blogiau jau ir nebegali būti – neturite ko prarasti. Visko įmanoma išmokti ir rasti naują darbą taip pat įmanoma, tik žinoma, reikia įdėti pastangų, niekas už jus to nepadarys.

Vaigos Linkedin profilis ČIA.