Vaida Ivaščenko – dirbusi daugelyje įvairių sričių, galiausiai nusprendė pasidairyti darbo skelbimų portaluose ir pastebėjo, kad itin populiari profesija yra TESTUOTOJO. Pradėjus mokytis Vilnius Coding School testavimo mokymuose, Vaida sėkmingai juos baigė ir šiuo metu dirba Jaunesniąja testuotoja įmonėje „Nasdaq“.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Teko dirbti labai skirtingose srityse: statistika, mokėjimo kortelės, logistika ir viešasis sektorius.

vaida 1

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Tiesiog atėjo toks momentas, kai nusprendžiau keisti darbą ir pradėjau galvoti, kurioje srityje labiausiai save matyčiau, nes patirties turiu nemažai ir gana įvairios.  Peržvelgus darbo skelbimus, į akis krito siūlomos testuotojų pozicijos. Nusprendžiau, kad tai yra kaip tik tai, ko noriu, tik reikia atlikti šiokius tokius namų darbus. Visai netrukus pamačiau Vilniaus Coding School skelbimą apie rengiamus rankinio  testavimo kursus.

vaida 2

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Labai mėgstu mokytis, todėl lankyti kursus buvo tikrai smagu ir naudinga. Gavau žinių apie testavimą, jo tipus, įrankius, taip pat įgijau praktinių testavimo žinių.

Lektorės atsiliepimas apie Vaidą:

„Ji greitai mokosi ir perpranta naują medžiagą. Ji gali būti puikia testuotoja!“

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Gavusi kursų baigimo atestatą iš kart pradėjau ieškoti darbo paieškos portaluose. Atsiliepė ne visos įmonės, tačiau į darbą priėmė pirmoji, į kurią nuėjau darbo pokalbiui! Darbo paieškos truko iki 2 mėnesių.

vaida 4

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu dirbu kaip QA specialistė. Kol kas atlieku rankinį testavimą, tačiau tikiuosi ateityje išmokti ir automatinio testavimo. Kasdien mokausi darbui reikalingų dalykų apie QA procesą apskritai, domiuosi testavimo įrankių galimybėmis ir bandau šias žinias pritaikyti kasdienėje veikloje.

vaida 3

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Jei mintis apie karjeros keitimą neduoda ramybės, reikia nedelsti ir imtis veiksmų. Sunkiausia žengti pirmąjį žingsnį ir nuspręsti, kokia veikla tau būtų įdomi ir leistų augti. Niekada nebūna per vėlu, tik reikia pradėti.

Norėčiau padėkoti Vilnius Coding School už puikius kursus ir nuoširdžią pagalbą bei patarimus ieškant naujo darbo.

Vaidos Linkedin profilis ČIA.