Vaida Cesevičienė – po mokyklos savo karjerą pradėjusi bankininkystės srityje, sėkmingai kilo karjeros laiptais, kol vieną dieną nusprendė, kad nori dar daugiau. Vilnius Coding School baigusi WEB kūrimo mokymus, Vaida šiuo metu sėkmingai dirba klientų aptarnavimo specialiste, nuotoliniu būdu, kibernetinio saugumo įmonėje „ESET“.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Vos baigusi mokyklą įsidarbinau viename iš Lietuvoje veikiančių bankų. Didžiąją savo karjeros dalį ir dirbau banke, vis keisdama darbo pareigybes nuo klientų aptarnavimo iki verslo kreditavimo vadybos. Buvo trumpų pertraukų, kai būdavau motinystės atostogose, bet į darbą grįždavau labai greitai, nes nenorėdavau prarasti įgytų įgūdžių. Visą savo profesinį kelią taip ir dirbau bankinėje srityje. Pradėjusi studijuoti magistrą pasirinkau internetinių technologijų krypties studijas. Jos labai sužavėjo ir daug išmokė. Po jų vis neapleisdavo jausmas, kad kažko trūksta, kad noriu savo karjeroje kažko daugiau. Kaskart grįžusiai po motinystės atostogų aplankydavo tam tikras komforto jausmas, nebejausdavau džiaugsmo darbui ir nebebuvo tobulėjimo. Vis neapleisdavo mintys kardinaliai pakeisti savo profesinį kelią.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Visada žavėjausi programavimu. Dar mokykloje mokydamąsi labai mėgau informacinių technologijų pamokas. Pasitarusi su Vilnius Coding School mokymų konsultante, nusprendžiau pasirinkti intensyvius WEB kūrimo mokymus. Kadangi jau buvau studijavusi BIG DATA analitiką kitoje mokymosi įstaigoje, tai šios studijos pasirodė tinkamos norint toliau rinktis savo IT profesinį kelią. Mano pasirinkimui turėjo įtakos ir tai, kad baigusi šias studijas galėčiau atlikti tam tikrus darbus nuotoliniu būdu, kadangi aš pati gyvenu Panevėžyje.

vaida 2 1

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymuose sekėsi labai gerai. Nuosekliai atlikinėjau užduotis, todėl nekilo didelių keblumų užbaigiant baigiamąjį darbą. Be to domėjausi papildomai kaip suprogramuoti vieną ar kitą veiksmą. Atėjau su duomenų analitikos žiniomis, o įgyjau Front-End ir Back-End pagrindus. Išmokau daug terminų, kurie yra naudojami programavimo pasaulyje, o tai padeda man susikalbėti su kitais IT srities atstovais. Kadangi mokymai buvo tikrai intensyvūs, reikėjo greitai įsisavinti visas gaunamas žinias.

Lektoriaus atsiliepimas apie Vaidą:

„Vaida yra motyvacijos užtaisas visiems aplink. Labai patiko kaip puikiai ir nuosekliai dirbo su savo projektu viso kurso metu. Atsakinga, nuoširdi ir labai gabi. Bet kokius žinių trūkumus padengė savo motyvacija. Taip pat padėjo kolegoms su jų projektais ir užduotimis. Tai sveikintina.“

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Labai padėjo Vilnius Coding School Karjeros Keitimo Centro vadovė Sima su kolege Inga: padėjo susitvarkyti LinkedIn profilį, sudėliojo mintis ir veiksmus, ką turėčiau padaryti pradėdama darbo paieškas. Prieš pradėdama darbo paieškas turėjau tikslą – jei nerasiu darbo vietos Panevėžyje, tai įsidarbinti taip, kad galėčiau dirbti nuotoliniu būdu iš namų. Darbo paiešką vykdžiau labai atsakingai ir tikrai žinodama, kad kandidatuoju į tą poziciją, kurioje tikrai matau save. Darbo paieškas apsunkino karantino įsigaliojimas 2020 m. pavasarį. Tuo metu kaip tik pradėjau darbo paieškas, o darbuotojų be programavimo patirties – niekam nereikėjo. Nepamirškime ir to, kad aš gyvenu Panevėžyje, o čia IT srityje darbų pasiūla menka.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu dirbu kibernetinio saugumo sprendimų kompanijoje ESET. Esu klientų aptarnavimo specialistė ir ESET Lietuva verslo klientus konsultuoju IT saugumo klausimais, padedu atlikti sisteminius programinės įrangos atnaujinimus ir užtikrinti geriausią jų patirtį naudojant ESET saugumo sprendimus. Kibernetinio saugumo sritis šiuo metu yra ypatingai svarbi ir perspektyvi, kadangi didėjant skaitmenizacijos tendencijoms, vis daugiau verslų ieško papildomų priemonių savo sistemų apsaugai. Įmonė ESET Lietuva mane sužavėjo, kadangi įmonė veikia jau daugiau nei 30 metų ir nuolat pristato pažangiausias kibernetinio saugumo technologijas, tuo pačiu tausojant įrenginių resursus ir jų neapkraunant veikimo metu. Vilnius Coding School studijose įgytos programavimo žinios padeda suprasti techninį inžinierių darbą, lengviau suprasti naujų programų veikimo principą.  Klientai man visada buvo labai svarbūs darbe, todėl šis darbas man labai patinka, kadangi galiu būti jų pagalba kasdieniniame darbe, susiduriant su kibernetiniu saugumo valdymu. Kasdien įgyju naujų techninių, inžinerinių žinių ir toliau tobulinu jau turimus pardavimo, derybų bei klientų aptarnavimo įgūdžius. Be to, po tam tikro laiko ESET Lietuva biure Vilniuje, įmonė man suteikė galimybę dirbti su klientais nuotoliniu būdu. ESET saugumo sprendimai suteikia galimybes dirbti saugiai iš namų. Dėl to, įmonė padėjo įgyvendinti pagrindinį mano tikslą darbo paieškoje – prasmingas, leidžiantis tobulėti darbas nuotoliniu būdu.

vaida 2 2

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Niekada nevėlu persikvalifikuoti. Reikia tik turėti konkretų tikslą ir jo siekti proporcingai. Jei viską darysi nuosekliai – tai nei besikeičianti šeimyninė padėtis, nei rimti gyvenimo išbandymai nepakeis siekiamo tikslo siekimo. Reikia surasti savo stipriąsias puses ir išnaudoti jas naujų profesinių kelių paieškose. Neįvyksta viskas per vieną naktį, tai užtrunka, bet verta. Tada jautiesi atradęs save.

Vaidos Linkedin profilis ČIA.