Akvilė Gecevičiūtė – iškart po studijų pradėjusi savo karjerą kaip grafikos dizainerė, dirbo sportinių drabužių gamykloje. Lietuvoje įsigaliojus karantinui, Akvilei teko ieškoti naujų galimybių, srityje kurioje dirbo. Pamačiusi Vilnius Coding School reklamuojamą renginį, jame sudalyvavo ir nutarė, kad automobiliui taupytus pinigus geriau panaudos programavimo mokymams. Šiuo metu Akvilė dirba IT projektų vadovo asistente įmonėje „Festo“.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Baigiau Informatikos technologijų studijas Alytaus kolegijoje. Pamenu besirenkant profesiją, kaip ir dauguma nežinojau, kur stoti, bet informatika visada traukė, todėl pasirinkau Informacinių technologijų programą. Grafinis dizainas sekėsi geriau negu programavimas, todėl iš karto po studijų pradėjau dirbti grafikos dizainere sportinių drabužių gamykloje.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Dirbdama grafikos dizainere, širdyje jaučiau, kad dirbu ne visai tai, ką norėčiau, todėl pradėjau intensyviai domėtis Projektų valdymu IT srityje. Iš specialistų tuo metu užimančias projektų vadovo pareigas IT sektoriuje sužinojau, kad kelias iki šių pareigų prasideda nuo programavimo pagrindų. Pamenu vieno vadovo žodžius: „Kaip padėsi komandos nariui, jei nežinosi kokia jo rolė programavimo pasaulyje, arba nesuprasi terminų, kuriais jis apibūdins savo problemą?“. Taigi svarstymai, pakeisti savo darbo kryptį truko lygiai metus. Tada prasidėjo karantinas (juokiuosi). Prasidėjus karantinui netekau nei pagrindinio nei papildomo darbo. Kadangi nenorėjau kraustytis iš savo gimtojo miesto Alytaus, darbo ieškojau 4 mėnesius. Prasidėjo neviltis (juokiuosi). Tada pagalvojau, kad gal dabar ir yra tinkamas laikas keisti savo darbo sritį, todėl pradėjau ieškoti programavimo kursų. Facebook paskyroje pamačiau reklamą, jog bus organizuojama Vilnius Coding School atvirų durų renginio gyva transliacija. Šios transliacijos metu buvo kalbama, kokie kursai žmogui yra tinkamiausi atsižvelgiant į tai, kokio darbo norėtų ateityje. Taip pat paguodė mintis, kad po kursų karjeros konsultantai padės surasti darbą. Atsimenu sedžiu ant sofos, ir galvoju: „Taupiau automobiliui, o dabar reikės nemažai sumokėti kursams ir rizikuosiu šokti į nežinomybę, nežinau ar man patiks, ar patempsiu. Na, bet blogiau negu dabar jau nebus.“ Ir užsirašiau į kursus.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Išmokau labai gerai GOOGLINTI! (juokiuosi). Tiesa sakant nustebau, kad googlino ir mokytojai kartu su mokiniais ieškodami atsakymų į tam tikrus klausimus, supratau, kad svarbiausia tikslingai ieškoti problemos sprendimo, o ne būti visažiniu, nes technologijų pasaulyje viskas taip sparčiai kinta, kad viską atsiminti tiesiog būtų per sudėtinga. Taip pat patiko, kad mokymų metu buvo ir teorija ir praktika, mokytojai mokydami paminėdavo praktinius pavyzdžius, todėl suprasti ir įsiminti medžiagą buvo lengviau.

Mokydamasi įgijau programavimo pagrindus, žinoma, „hakere“ netapau (juokiuosi), bet atradau save FRONT-END programavimo srityje, man patiko, kad galiu savo dizaino žinias ir dabar turimas programavimo žinias suderinti. Tiesą sakant, baigiamąjį kurso darbą – internetinės svetainės projektą – tęsiu ir po kurso, niekas nežino, kur tai nuves (juokiuosi).

Lektoriaus atsiliepimas apie Akvilę:

„Akvilė yra linksma, pozityvi studentė ir padarė mielą akiai svetainę. Jos turimi dizaino įgūdžiai ir žinios tikrai prie to prisidėjo.“

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Pamenu kai tvarkiausi savo CV  ir galvojau: „Na šitie kursai tikrai papildys mano aprašymą!”. Todėl iškart pradėjau siųsti savo darbo aprašymą į įvairias IT kompanijas. Pasiūlymų gavau iškart, tačiau delsiau, tikėjausi, kad atsiras darbo pasiūlymas, kuriam reikės tiek per kursą įgytų žinių, tiek bus puikus atspirties taškas keliui į projektines veiklas. Praėjus dviems savaitėms po kursų jau pretendavau į IT Projektų vadovo asistentės poziciją. Darbo pokalbio metu sužinojau, kad projektas yra susijęs su internetinės svetainės tobulinimu, ir man nereikės kraustytis iš gimtojo miesto, nes galėsiu dirbti nuotoliniu būdu, taigi sedėjau kėdėje ir galvau, viskas kaip ant lėkštutės (juokiuosi). Nespėjus nei pasikonsultuoti su karjeros specialiste, jau pasirašinėjau darbo sutartį.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu asistuoju savo vadovą, kolaboruoju su šio projekto komandos nariais, padedu deleguoti, sebėti ir priminti užduotis komandai. Toliau mokausi apie internetinių svetainių kūrimą, bei gilinu žinias projektinių procesų valdyme.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Visi, kas išdrįso klausyti savo širdies, iš pradžių dvejojo. Manau reikia skaityti kuo daugiau sėkmės istorijų, gal vienoje iš jų atpažinsite save, ir tai bus Jūsų atspirties taškas. Svarbiausia, domėtis, ieškoti patarimų ar pagalbos, o pradėjus keisti kažką išlikti atkakliam ir kantriam – tai atsiperka.

Norėčiau rekomenduoti kursus ir jaunuoliams, kurie dar tik renkasi savo profesiją ir galvoja apie IT. Tai puiki galimybė išbandyti save, atrasti kuri sritis labiausiai traukia.

Akvilės Linkedin profilis ČIA.