Inesa Valinčiūtė – nors baigė studijas Vilniaus dailės akademijoje, tačiau iki programavimo ilgą laiką dirbo su personalo atrankomis. Atsiradus norui kardinaliai pakeisti darbo aplinką, Inesa nusprendė, kad laikas mokytis Java programavimo ir taip atsidūrė Vilnius Coding School mokymuose. Baigusi Java programavimo mokymus, šiuo metu dirba jaunesniąja programuotoja įmonėje „Pixelmator“.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Esu baigusi studijas Vilniaus dailės akademijoje, tačiau didžiąją dalį laiko, iki atrandant save IT srityje, dirbau su personalo atrankomis.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Mokytis Java programavimo nusprendžiau norėdama, kardinaliai pakeisti aplinką bei įgalinti kiek prisnūdusius savo tiksliuosius gebėjimus. O būtent programavimas patraukė, todėl, kad čia be gebėjimo suprati skaičius dar reikia ir kūrybiškumo, gebėjimo rasti ir priimti įvairius dažnai netradicinius sprendimus. Čia tikrai galima pajusti kaip dirbant ,,užkaista“ smegenys 😀

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokytis pasirinkau JAVA + Android programavimą, tad jau ir rinkdamasi kalbą buvau pasiryžusi didesniems iššūkiams. Norėjau, kad mokymų metu neliktų abejonių ar sugebėčiau, ar tikrai man tinka ir patinka tas tikrasis programavimas. Pačiuose mokymuose sekėsi neblogai, kadangi dėstytojas nepagailėdavo pavyzdžių ir laiko aiškinant sudėtingesnes temas. Todėl visgi daugiausia iššūkių sukėlė baigiamosios užduoties rengimas (rašiau rūbų konstrukcijų perskaičiavimo programą), kuris labai gražiai sutapo su karantinu ir iš tiesų išmokė informacijos ieškoti savarankiškai, o konsultacijoms pasiruošti konstruktyvius klausimus.

Lektoriaus atsiliepimas apie Inesą:

„Inesa labai stengėsi paskaitų metu. Su IT prieš tai nebuvo visai susidūrus, tačiau rankų nenuleido. Labai savarankiška žinių paieškos ir problemos išsiaiškinimo prasme, darbšti.“

inesa pixelmator

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Baigusi mokymus nebuvau tikra, su kuria būtent kalba norėčiau dirbti ateityje, tik žinojau, kad programavimas visiškai pateisino mano lūkesčius ir svajojau gauti darbą įmonėje su įdomiu produktu. Tad, visų pirma, turėjau konsultaciją Vilnius Coding School Karjeros Keitimo Centre ir susitvarkiusi savo LinkedIn anketą, CV ir GitHub profilius leidausi į darbo paieškas. Nepaisant didelio noro dirbti ir mokytis, stengiausi nesiųsti gyvenimo aprašymo į bet kokias pozicijas ar abejotinas įmones, todėl paieškos užtruko porą mėnesių iki mano gyvenimo aprašymą Vilnius Coding School‘e pastebėjo mano dabartinė įmonė, kuria susižavėjau jau pirmųjų pokalbių metu.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu dirbu jaunesniąja programuotoja. Čia kiekvieną dieną nepaliaujamai mokausi programavimo, dėmesingumo bei gilinimosi į apple dokumentaciją svarbą. Visa tai darau su didžiausiu malonumu, nes gavau galimybę dirbti su išties puikiu produktu ir nuostabia, visada randančia laiko ir noro padėti bei pasidalinti patirtimi komanda.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Aš manau, kad žmogus turi ieškoti iki tol kol randa. Kaip viena nuostabi draugė yra pasakiusi: kartais teisingas būna ne A, ne B, o Z variantas. Tad nuoširdžiai skatinu visus ieškoti iki tol kol ras darbą ir aplinką kuri leis kiekvieną savaitę laukti pirmadienio, kur bus galima jausti, jog turi galimybes išnaudoti savo gebėjimus ir potencialą, kur darbas pats savaime skatins kiekvieną dieną augti ir tobulėti. Manasis ryžtas nepasiduoti iki randant savąjį svajonių Z variantą mane apdovanojo išties šaunia galimybe daryti tai, ką darau dabar su tikru džiaugsmu kiekvieną dieną. Todėl jeigu yra bent krislelis noro daugiau, noro kažko kito, tai vadinasi reikia leisti sau ieškoti, nes gyvenimas tai mūsų, tad mes ir sprendžiam kaip jame norime jaustis ir nesvarbu kiek gimimo data mums skaičiuoja metų ar kokioje srityje pastaruosius metus kūrėme save.

Inesos Linkedin profilis ČIA.