Justas Lukauskas – po savanorystės Lietuvos kariuomenėje, įstojo į Vilniaus Kolegiją, kurioje išbandė Informacinių technologijų studijas. Norėdamas įgauti daugiau praktikos, Justas pasirinko WEB kūrimo mokymus Vilnius Coding School. Baigęs mokyklą, po pusės metų paieškų įsidaribino jaunesniuoju programuotoju įmonėje „Kesko Senukai Digital“.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Po mokyklos nebuvau apsisprendęs kokį darbą norėčiau dirbti, todėl išbandžiau kelis skirtingus kelius. Vienas jų buvo Lietuvos kariuomenė. Savanoriškai atlikau 9 mėnesių tarnybą, po kurios supratau, kad pelkės ir lakstymas miškais – ne man :). Po kariuomenės nusprendžiau išbandyti Informacinių technologijų studijas Vilniaus Kolegijoje. Ten ir atradau savo “pašaukimą” – programavimą. Kadangi gryno programavimo kolegijoje buvo labai minimaliai, nusprendžiau mesti studijas ir pradėti mokytis Vilnius Coding School WEB kūrimo mokymuose.

justas 5 senukai

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Nes tai buvo viena iš nedaugelio mokyklų, kurioje galima mokytis, būtent, praktinių programavimo dalykų, kurie man labai pravertė pradėjus karjerą IT srityje.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymuose sekėsi gerai, aišku, kaip ir daugeliui kilo įvairių klausimų, bet lektorius visada aiškiai atsakydavo ir patardavo, kaip spręsti vienokią ar kitokią problemą. Įgijau puikias pradedančiojo Front-End WEB programuotojo žinias:  HTML, SASS/CSS ir JavaScript.

justas 5 senukai 1

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Paieška truko kiek daugiau nei pusę metų, po daugybės išsiųstų CV, galiausiai, pažįstamų pagalba, pavyko patekti į darbo pokalbį, po kurio mane ir priėmė.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu esu jaunesnysis web programuotojas, daugiausiai dirbu prie Front-End dalies. Dirbdamas toliau tobulinu ir plečiu savo Front-End žinias (JavaScript, React.js), bei gilinuosi į Back-End dalį (Ruby on rails).

justas 5 senukai 2

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Niekada nėra per vėlu pereiti į IT sritį, ypač šiais laikais, kai daugelis įmonių pereina prie nuotolinio darbo.

Justo Linkedin profilis ČIA.