Gitana Kurbanovė – baigusi biomedicinos mokslus, gavusi visuomenės sveikatos magistro laipsnį, po studijų įsidarbino valstybinėje įstaigoje. Išėjusi vaiko priežiūros atostogoms, vyro paskatinta, pradėjo domėtis IT sritimi ir išsigrynino, kad labiausiai ją traukia automatinis testavimas. Gavusi rekomendacijas, pradėjo mokytis Vilnius Coding School automatinio testavimo mokymuose. Po mokymų apsilankiusi Karjeros Keitimo Centre, pasikoregavusi savo CV ir LinkedIn profilį, gavo pasiūlymą net iš kelių įmonių! Šiuo metu Gitana dirba jaunesniąja testuotoja IT paslaugų įmonėje „TietoEVRY Lietuva“.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Esu baigusi biomedicinos mokslus, turiu visuomenės sveikatos magistro laipsnį. Studijų metu dirbau farmacijos srityje, o iškart po studijų įsidarbinau valstybinėje įstaigoje, buvau atsakinga už lytiškai plintančių infekcijų epidemiologinę priežiūrą. Nors darbo pobūdis man patiko, tačiau dėl ribotų karjeros galimybių vis dažniau pradėdavau galvoti apie karjeros keitimą, ėmiau žvalgytis į kitas darbo rinkas. Pokyčiams taip pat pastūmėjo ir tai, kad išėjau į vaiko priežiūros atostogas. Jų metu vyro paskatinta ėmiau labiau domėtis IT sritimi: jis mane supažindino su programavimu, jo nauda, terminologija, padėjo ugdytis gebėjimą nuosekliai, struktūriškai mąstyti. Iš pradžių, kol neturėjau įsivertinusi savo polinkių, mokiausi visko po truputį. Negaliu pasakyti, kad tai buvo klaida, tačiau didžiausias džiaugsmas už visą triūsą aplankė tuomet, kai suvokiau, kad mane labiau traukia produkto kokybės, jo sklandaus veikimo užtikrinimo veiklos, nei pats produkto sukūrimas. Būtent tai ir nukreipė mane į tolimesnį domėjimąsi testavimu.

Suprasti, ko reikia norint tapti programinės įrangos testuotoja, labai padėjo IT darbo pasiūlymų aprašymai bei kitų žmonių patirties pasidalinimas. Aš nebijojau pakalbinti nepažįstamus žmones LinkedIn platformoje ir pasiteirauti, nuo ko reikia pradėti, kas dabar “ant bangos”, kokių reikia sertifikatų, kursų, norint pradėti testuotojo karjerą. Viską išsigryninau, susidėliojau planą ir juo sekiau. Taip atsidūriau automatinio testavimo mokymuose Vilnius Coding School.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis automatinio testavimo?

Kuomet ieškojau darbo, buvo sunku darbdavius sudominti tik savarankiško mokymosi žiniomis. Darbo rinka taip pat diktavo savo sąlygas – darbdaviai teikė pirmenybę automatinio testavimo žinių ir įgūdžių turintiems testuotojams. Daug padrąsinimo pasirinkti šiuos kursus sulaukiau iš pažįstamų, kurie jau dirbo IT srityje ir tų, kurie buvo sėkmingai baigę Vilnius Coding School.  Na ką, mokomės visą gyvenimą, pagalvojau, ir užsiregistravau į nuotolinius automatinio testavimo kursus. Labai džiaugiuosi šiuo savo pasirinkimu.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Visos automatinio testavimo paskaitos vyko nuotoliniu būdu. Net per savo 14 colių kompiuterio ekraną puikiai sugebėjau aktyviai dalyvauti paskaitose. Dėstytojai buvo labai kantrūs ir dėmesingi supažindindami mus su programavimu bei testų automatizavimo įrankiais. Taip pat labai patiko tai, kad gavome nemažai naudingų nuorodų tolimesniam savarankiškam mokymuisi.

Lektoriaus atsiliepimas apie Gitaną:

„Pagal namų darbų vertinimą – top of the class. Atliko visus namų darbus. Programavimas buvo iššūkis, tačiau Gitana tikrai jį įveikė. Kruopšti, atkakli. Baigiamasis darbas – geras, struktūra gera. Kodas tvarkingai įkeltas į GIT.“

 Gitana Kurbanovė 1

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Baigusi automatinio testavimo kursus, kartu su Karjeros Keitimo Centro vadove Sima patobulinome mano LinkedIn profilį.

Daug IT įmonių vasaros metu vykdo praktikas studentams, o į jas stojant yra vykdomi kelių etapų konkursai. Nors konkurencija tarp studentų itin didelė, bet man labai pasisekė – susidomėjimo sulaukiau iš kelių įmonių, tad apsvarsčiusi jų pasiūlymus galėjau rinktis sau priimtinesnį variantą. Pasirinkau dalyvauti “TietoEVRY Lietuva” įmonės organizuojamame projekte  “Mėnuo su IT”. Po sėkmingos ir įdomios praktikos, gavau iš jų pasiūlymą pasilikti toliau dirbti įmonėje.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu esu jaunesnioji testuotoja IT paslaugų įmonėje „TietoEVRY Lietuva“. Didžiąją laiko dalį praleidžiu gilinimuisi į įvairias sistemas, dokumentaciją, kuriu integracinius ir priimtinumo vartotojams (UAT) testavimo scenarijus, ieškau sistemos klaidų.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Augau apipinta daug stereotipų. Visada savo prastesnius matematikos ar kitų tiksliųjų mokslų rezultatus pateisindavau “aš niekada nebuvau gera su skaičiais, man tai per daug sudėtinga, IT – ne man” ir pan. Bet iš tikrųjų tai viskas yra mūsų pačių pasirinkimas. Jeigu mes galvosime, kad mes sugebėsime, tai taip ir bus. Tik laiko klausimas, kada tai pasieksime. Karantino laikotarpis yra puiki proga investicijai į save, į žinias, į savo ateitį. Kaip gali nemėgsti to, ko nebandei.

Namuose turiu du mažamečius vaikučius ir tai dar labiau mane įkvėpė siekt savo tikslų. Neabejoju, kad kiekvienas turime milijonus priežasčių atidėlioti pokyčius rytojui, tačiau kaip jūs didžiuositės savimi kai žengsite tą pirmąjį žingsnį. Mes patys esame savo gyvenimo pagrindiniai veikėjai, ir, manau, puikiai suprantame, kada ateina laikas keisti karjeros kryptį. Visada sau kartoju, jeigu nori – viską gali pasiekti. Išdrįskite ir Jūs.

Gitanos Linkedin profilis ČIA.