Matas, po bakalauro studijų dirbęs logistikos srityje, nusprendė pakeisti karjerą. Po „Vilnius Coding School“ WEB kūrimo mokymų, įsidarbino „Essential Apps“. Jo istorija – įkvėpimas tiems, kurie svarsto keisti profesiją.


Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote ir kiek metų dirbote?
Esu baigęs Vilnius Tech Universitetą. Turiu Verslo Logistikos bakalaurą. Dirbau logistikos srityje, transporto vadybininku beveik 2 metus.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?
Transporto vadybininku išdirbau beveik 2 metus ir per tą laiką niekaip nepamėgau šio darbo. Darbas keliantis daug streso, nuolatinis bendravimas telefonu su rusakalbiais vairuotojais, neapibrėžtos darbo valandos, sunku planuotis laisvalaikį. Buvau nelaimingas dirbdamas šį darbą, todėl nusprendžiau persikvalifikuoti ir išbandyti save naujoje srityje.

Logistika Cover

Kaip išsirinkote savo pasirinktą mokymų programą ir kodėl būtent Vilnius Coding School?
Į šį klausimą kažkokių stiprių argumentų neturiu kaip atsakyti. Pažiūrėjęs mokymų programas, per daug nesigilindamas, pasirinkau tą, kuri iš pirmo žvilgsnio pasirodė įdomiausia ir nebūtų sunkiausia mokytis. Nes tik programavimą mokytis atrodė bus tikrai per sunku, o duomenų analitiką atmečiau, nes nesudomino. Buvo įdomu ir smalsu sužinoti kaip yra sukuriami puslapiai, kuriuose naršome kiekvieną dieną.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?
Mokytis sekėsi gerai, buvo įdomu. Turėjome puikų dėstytoją, kuris viską smulkiai ir aiškiai viską paaiškindavo ir parodydavo. Jeigu nesuprasdavome, tai bandydavo paaiškinti ir parodyti skirtingais būdais, niekur neskubėjo, prisitaikė prie studentų ir mokė jų tempu. Bet kaip ir dėstytojas sakė, kad prisijungti į paskaitas ir paklausyti bei pažiūrėti ką jis 3 valandas aiškins ir darys tikrai neužteks. Jeigu ši mokymų programa Jums patinka, turėsite skirti laiko individualiam mokymuisi.

Nėra lengva, kai esi visiškai žalias naujoje srityje, bet tik per sunkumus, pastrigimus, ieškojimo informacijos ir klaidų savo darbe galėsite to išmokti. Įgijau tvirtus svetainių kūrimo pagrindus: išmokau sukurti svetainės karkasą naudojant HTML5, stilizuoti svetainę naudojant CSS3, padaryti ją dinamišką su JavaScript, programuoti turinio valdymo sistemas ir šablonus naudojant PHP, dirbti su duomenimis (MySQL).

Kompiuteris Laptopas Studentas


Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?
Naujos darbovietės ieškojausi LinkedIn, įsikėliau „Vilniaus Coding School“ sertifikatą, pasibaigiau dar papildomai Udemy WEB kūrimo kursus, kurio sertifikatą įsikėliau, susitvarkiau profilį ir pradėjau siuntinėti CV į tas vietas, į kurias atitikau visus reikalavimus arba bent jau dauguma. Išsiųstų CV nebuvo daug, nes galbūt save nuvertinau ir galvojau, kad neturiu pakankamai žinių ir esu visiškai be patirties, kas irgi yra tiesa. Bet įmonės, kurios pasikviečia į pokalbius, jos žino, kad mes patirties neturime tik baigus kursus ir neturime daug ko pasiūlyti, todėl jie turės investuoti į mus ir apmokyti, todėl manau svarbiausia parodyti didelį norą, tai pat, kad yra toliau siekiami žinių mokinantis savarankiškai, parodyti savo sukurtus projektus.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?
Patarčiau nustoti galvoti apie tokius dalykus ir pradėti daryti. Aš būdamas savo situacijoje tikrai negalvojau – ar ne per vėlu kažką keisti, ar IT įmonėms nebūsiu per silpnas. Tuo metu aš galvojau tik apie tai, jog esu labai nelaimingas dabartiniame darbe ir dirbti toje srityje dar ilgiau negalėjau. Kas gali nutikti blogo jeigu pabandysite? O gi nieko. Ieškoti savęs, išbandyti naujas sritis yra gerai, tai stipraus žmogaus požymiai, kuris nebijo pokyčių, nori išmokti naujų dalykų, o svarbiausia, būti laimingas dirbant mėgstamą darbą

Nori mokytis ir TU?
Registraciją į programavimo ir IT projektų valdymo pagrindų mokymus rasite ČIA.

Negali apsispręsti?
Registruokis nemokamai konsultacijai.