Ligita savo profesinį kelią pradėjo nuo vadybininkės pozicijos kavinėje ir po daugybės profesinių iššūkių ir permainų pareikalavusių metų, pasirinko persikvalifikuoti į IT sritį. Jos patirtis ir užsispyrimas – tik keli iš daugelio aspektų, kurie padėjo jai įgyvendinti savo užsibrėžtą tikslą. Šiame įraše, duomenų analitikos mokymų alumnė papasakos apie savo kelią naujos darbo pozicijos įmonėje UAB „Prototechnika“ link.


Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote ir kiek metų dirbote?
Buvau baigusi vadybą , dirbau kavinėje 12 metų, vėliau 12,5 metų dirbau vienoje įmonėje. Pradžioje apskaitininke, o paskutinius 6 metus parduotuvės vadove.

Trumpai papasakokite kodėl nusprendėte persikvalifikuoti?
Reikėjo pokyčių, naujų iššūkių, jaučiau , kad galiu ir noriu siekti kažko dagiau nei darbas parduotuvėje. Beje, po 12 metų darbo kavinėje irgi žinojau, kad noriu pokyčių, todėl tuomet pradėjau mokytis apskaitos. Tai buvo mano pirmieji žingsniai intelektinio darbo link.

Mokosi Studentai Klase

Kaip išsirinkote savo pasirinktą mokymų programą ir kodėl būtent Vilnius Coding School?
Supratau, jog noriu „protinės veiklos“, t.y. uždirbti  savo galva. Internete ir ieškojau mokymų susijusių su analitika, programavimu, o „Vilnius Coding School“ tiesiog pamačiau Facebook’e ir labai daug nesigilindama apsisprendžiau pradėti mokymus būtent čia.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?
Pradžia buvo labai sunki. Man buvo labai sunku persiorentuoti psishologiškai, nes ankščiau buvau ta kuri viską žino, viską moka ir padeda kitiems. Prieš pradedant karjera IT srityje, duomenų analitikos mokymai nebuvo vienintelė kursų programą, kurioje mokiausi. Nuo išėjimo iš darbo pradžios iki įsidarbinimo praėjo 2,5 metų. Per tą laiką mokiausi trumpesnėje, 1 mėn. trukmės „Vilnius Coding School“ duomenų analitikos mokymų programoje, 1-nerius metus studijavau KITM, ieškojau savęs testavimo mokymuose. Galiausiai pasinaudojau galimybe „Vilnius Coding School“ pakartoti duomenų analitikos kursą nemokamai. Mano kelias nebuvo trumpas ar lengvas. Stengiausi kantriai kaupti reikiamas žinias visose mokyklose.

Klase Studentai

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?
Tokio kiekio darbo pokalbių savo karjeroje turėti neteko, nes į ankstesnes darbo pozicijas patekau gana paprastai. Šį kartą teko sudalyvauti daugybėje darbo atrankų, buvo tokių kur netikau aš, buvo ir tokių, kurie netiko man.
Panašu, kad darbdaviams dažniausiai strigdavo mano amžius. Man šiuo metu yra 47-neri, todėl buvo ir tokių užuominų kaip „mūsų kolektyvas gana jaunas“, „ar jums nebus per sunku“ ir t.t. Žinoma kliuvo ir tai, jog aš neturėjau patirties IT srityje. Taip pat, buvo tokių darbo pokalbių, kur darbdavys sakė, kad jiems tinka mano motyvacija, energija, bet jie neturi galimybės manęs apmokyti, jiems reikia, kad žmogus pradėtų dirbti iškarto. Pamenu, kad buvo ganėtinai sudėtinga po kiekvieno nepasisekusio darbo pokalbio eiti toliau, siūlytis ir kalbėtis.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?
Nepabandęs – nesužinosi, o gailėtis visada suspėsi ir niekada nebus per vėlu 🙂

Ligitos Linkedin rasite ČIA.

Nori mokytis ir TU?
Registraciją į duomenų analitikos mokymus rasite čia: dirbantiems ir nedirbantiems.

Negali apsispręsti?
Registruokis nemokamai konsultacijai.