Andrejus savo profesinį kelią pradėjo turizmo srityje. Praleidęs kiek daugiau nei 10 metų kelionių organizatoriaus pozicijoje, klaipėdietis pasirinko persikvalifikuoti į IT sritį. Šiame įraše, duomenų analitikos mokymų alumnas papasakos apie savo kelią naujos darbo pozicijos įmonėje UAB „LTG Link“ link.


Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Trumpai papasakokite kodėl nusprendėte persikvalifikuoti.
Beveik visą savo profesinės karjeros dalį praleidau dirbdamas turizme, kelionių organizavimo srityje. Ieškojau naujų iššūkių, srities, kurioje galėčiau save realizuoti.

Mokymai Duomenu Analitika

Kaip išsirinkote savo pasirinktą mokymų programą ir kodėl būtent Vilnius Coding School?
Į „Vilnius Coding School“ atėjau vedinas vieno pažįstamo žmogaus rekomendacija, norėjau patobulinti ir papildyti savo žinias, taip pat dėl tuo metu man palankaus mokymosi grafiko. Beje, prieš šiuos mokymus, buvau jau ankščiau baigęs kitos programavimo mokyklos kursus. Abi programavimo mokyklos man suteikė naudingų žinių.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?
Mokymuose sekėsi gerai, atnaujinau savo žinias, kurias buvau įgijęs mokydamasis kitoje programavimo mokykloje ir įgavau naujų žinių dirbant su SQL, Power BI ir Python.

Duomenu Analize Kompiuteris

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?
Šis etapas buvo didžiausias iššūkis, kadangi gyvenu Klaipėdoje, o šiame mieste darbo rinka yra visiškai kitokia. Didžioji dalis įmonių grįžo prie darbo biuruose, tad man galimybių įsidarbinti norimoje srityje stipriai sumažėjo, ypač, kai esi naujokas šioje srityje bei aplikuoji į Junior poziciją. Kai kurios įmonės netgi paskambindavo, kad dėl to, jog neturėsiu galimybių dirbti bent kelias dienas iš ofiso, negali pakviesti toliau dalyvauti interviu (pagrinde šios srities įmonės įsikūrę Vilniuje).

Dabartinėje pajamų valdymo eksperto pozicijoje (kainodaros ir analitikos komandoje) įsidarbinau pamatęs, jog atsilaisvino darbo vieta, į kurią kandidatavau prieš metus, dar gerokai iki sprendimo mokytis „Vilnius Coding School“, bet tuomet pasirinkau kitą kelią. Mano CV buvo patalpintas „Vilnius Coding School“ Karjeros centro duomenų bazėje. Kalbėjome su Karjeros centro specialiste dėl rekomendacijų siuntimo įmonėms, į kurias aplikavau. Vis dėl to, pagrindinė darbo paieška vyko visiškai savarankiškai ieškant darbo skelbimų LinkedIn ar kituose darbo skelbimų portaluose.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?
Būti drąsiems ir nebijoti rizikuoti.

Andrejaus Linkedin rasite ČIA.

Nori mokytis ir TU?
Registraciją į duomenų analitikos mokymus rasite čia: dirbantiems ir nedirbantiems.

Negali apsispręsti?
Registruokis nemokamai konsultacijai.