8-neri metai vadovaujamosios patirties Ievos dosjė – praeitis. Kaunietė pasirinko persikvalifikuoti į IT sritį ir viską pradėti iš naujo. Šiame įraše, duomenų analitikos mokymų alumnė papasakos apie savo kelią naujos darbo pozicijos įmonėje UAB „Cencora“ link.


Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Trumpai papasakokite kodėl nusprendėte persikvalifikuoti.
Savo karjerą studijų laikais pradėjusi nuo kontaktų centro specialistės gana greitai pakilau į komandos vadovės poziciją. Nuo to laiko apie 8 metus ėjau vieno ar kito tipo vadovaujančias pareigas. Didžiąją dali savo karjeros praleidau lyderystės rolėse dirbant su piniginių nusikaltimų prevencija bei bankinių paslaugų teikimu.

Duomenys mane traukė kiek tik save atsimenu, tačiau karjerai susiklosčius kita linkme, visuomet bijojau pradėti ją iš naujo. Galiausiai stebėdama save ir kaip visuomet prioritetą teikiu analitinėms užduotims, bei stebėdama kaip kinta technologijos ir pasaulis, galiausiai pasiryžau pradėti savo karjerą duomenų srityje.

Kaip išsirinkote savo pasirinktą mokymų programą ir kodėl būtent Vilnius Coding School?
„Vilnius Coding School“ buvo mokykla apie kurią girdėjau daugiausiai, o konkrečią programą padėjo pasirinkti keli draugai, kurie jau buvo mokyklos Alumni. Taip pat, kadangi tuo metu nedirbau, nusprendžiau pasinaudoti puikia galimybe mokymus finansuoti Užimtumo Tarnybos pagalba. Tai taip pat prisidėjo prie mano pasirinkimo šiai mokyklai ir konkrečiai programai.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?
Mokymų programa susidėjo iš SQL, Power BI bei Python dalių. Tikiu jog šių pagrindus įsisavinti sekėsi neblogai. Labiausiai patiko Python, tikiuosi šią kalbą daugiausiai praktikuoti ir naujoje pozicijoje. Tikiu jog mokymų metu ir sekėsi gerai ir buvo įdomu tik puikių lektorių pagalba. Mane žavėjo tiek jų kantrybė tiek sugebėjimas surasti 101 skirtingą būdą atsakyti į tą patį klausimą.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?
Manau, kad man labai pasisekė – pokalbis su „Cencora“ buvo pirmasis pokalbis, kurį turėjau ieškant naujos pozicijos ir matyt žvaigždės susidėliojo taip, kad ir aš jiems ir jie man labai patikome. Todėl visumoje naują poziciją susiradau gana greitai. Tačiau per paieškų laikotarpį galiu tikrai pasakyti, jog kaip kandidatai turime ypatingai stengtis parodyti save ir rasti kuom mes individualiai išsiskiriame ir ką galime pasiūlyti konkrečiai įmonei. Daug pozicijų ieško jau apčiuopiamos – 1-2 metų patirties, o konkurencija ir bendrai ir tarp labiau junior darbuotojų yra tikrai labai didelė.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?
Kaip „Nike“ – Just Do It. Ypatingai tiems, kurie dvejoja kad jau per vėlu – aš irgi taip pat dvejojau, bet nenuvertinkime kiek daug įgūdžių ir ypatingai minkštųjų esame įgiję iš savo buvusių patirčių. Kodą rašyti galima išmokyti daug ką, tačiau bendradarbiauti, komunikuoti, spręsti problemas – šie įgūdžiai ateina tik su patirtimi. Nuoširdžiai tikiu, kad stipriausi kandidatai ir yra būtent tie kurie jau atsineša glėbį minkštųjų įgūdžių.

Ievos Linkedin rasite ČIA.

Nori mokytis ir TU?
Registraciją į duomenų analitikos mokymus rasite čia: dirbantiems ir nedirbantiems.

Negali apsispręsti?
Registruokis nemokamai konsultacijai.