Andriejus Gorbunovas – daugiau nei 20 metų dirbęs įvairiose autoserviso pozicijose, nusprendė, kad metas grįžti prie IT srities, kuri kažkada domino ir pasirinko testuotojo specialybę. Baigęs testavimo mokymus Vilnius Coding School, po darbo paieškų, šiuo metu dirba jaunesniuoju testuotoju įmonėje „Tesonet”.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Daugiau nei 20 metų dirbau autoservise. Teko pabuvot įvairiose pareigybėse, tiek mechaniku, tiek pardavėju, tiek padalinio vadovu.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Informacinės technologijos man nebuvo kažkoks nepažintas pasaulis, nes savu laiku teko studijuoti VDU informatikos specialybę. Tačiau tuo metu gyvenimas pasuko mane kita kryptimi ir ilgą laiką buvau atitolęs nuo šios specialybės. Bet atėjo laikas, kai nusprendžiau, kad vis dėlto reikia kažką keisti. Kadangi su programavimu jau buvau susidūręs studijų metu ir žinojau, kad tai nebuvo man lengviausias dalykas, tad pasirinkau testavimo kursus.

andriejus 1

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymų metu susipažinau su įdomiais žmonėmis ir gavau pakankamai žinių, kurių pakako pradžiai bandant įsidarbinti į testuotojo poziciją.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Kad ir kokios tavo geros žinios bebūtų, tai visiškai negarantuoja darbo vietos. Pirmojo pasiūlymo sulaukiau tik po pusės metų baigus mokslus. Bet kadangi įmonė tuo metu irgi negalėjo garantuoti darbo pasiūlymo ir pasitaikė variantas pastudijuoti dar .NET programavimą, nedvejodamas pasirinkau mokslus, kad dar labiau praplėsčiau savo žinias. Sėkmingai baigus antrus mokslus jaučiausi dar labiau pasiruošęs startui, bet kaip ir pirmu atveju, praėjo du mėnesiai kol sulaukiau to lemtingo skambučio.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu dirbu pakankamai didelėje ir draugiškoje kompanijoje Junior QA pozicijoje. Pagrindą kol kas sudaro rankinis testavimas, bet laisvalaikiu gilinuosi į automatizuotą testavimą, mokausi naujų kalbų, gilinuosi į procesus.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Manau, kad nėra kažkokio stebuklingo būdo ar patarimo. Dažniausiai vis tiek viskas priklauso nuo pačių mūsų, kiek mes pajėgūs įdėti pastangų, kad galėtume kažko siekti ir keistis. Tai nėra lengvas kelias, jis yra duobėtas, vietomis gal net ir su skardžiais, bet jei turi jėgų ir noro, tai tikrai yra įveikiama. Sėkmės visiems.

Andriejaus Linkedin profilis ČIA.