Auksė Kotovičienė – net 12 metų dirbo telekomunikacijos srityje įvairiose pozicijose. Ieškodama didesnio saugumo ir stabilumo pradėjo domėtis programavimu ir baigė net kelis kursus, taip pat, daug mokėsi savarankiškai. Po ilgų, sudėtingų darbo paieškų, Auksė dėl įdarbinimo nusprendė kreiptis į Vilnius Coding School Karjeros Keitimo Centrą. Karjeros Keitimo centro vadovė Sima padėjo susitvarkyti LinkedIn paskyrą, pasikoreguoti CV ir suorganizavo darbo pokalbį su įmone-partnere „Orion Innovation”, kurioje Auksė šiuo metu sėkmingai dirba kokybės užtikrinimo specialiste.
Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?
Mano profesinis kelias – tai savęs ieškojimo kelias. Dabar žvelgdama į jį suprantu, koks sunkus ir kartais neįveikiamas uždavinys yra baigiant vidurinę mokyklą nuspręsti „kuo nori būti“. Kokia tikimybė priimti teisingą sprendimą, jei ir po daugelio metų tu vis dar nežinai teisingo atsakymo? Tačiau tikrai nesigailiu nė vieno etapo savo profesiniame kelyje, nes kiekviename iš jų daug išmokau, patyriau, „paaugau“. Taigi, jei trumpai, VU baigiau Slaugos ir reabilitacijos bakalaurą, trejus metus dirbau bendrosios praktikos slaugytoja. Tada vaiko auginimo atostogos. Jaučiau kad po jų į mediciną nebegrįšiu. Kaip tik baigiantis vaiko priežiūros atostogoms gavau pasiūlymą kandidatuoti į naujai renkamą grupę telekomunikacijų bendrovėje. Nebuvo reikalaujama jokių specialių žinių, todėl sėkmingai įsidarbinau klientų užsakymų administravimo vadybininke. Šioje įmonėje pradirbau dvylika metų, tapau vyresniaja vadybininke. Darbas buvo labai įvairus, su daug besikeičiančių užduočių, procesų, sistemų. Atėjo laikas kai supratau, kad turiu daug žinių, jaučiausi vertinama kolegų, tačia neapleido jausmas kad tos žinios specifinės, aktualios tik konkrečioje įmonėje, o bendrai darbo rinkole aš nelabai kam įdomi. Jaučiausi nesaugi.
Kodėl nusprendėte persikvalifikuoti ir keisti sritį?
Minėtas nesaugumo jausmas skatino mąstyti. Dairiausi po darbo pasiūlymų portalus, domėjausi darbo rinkos tendencijomis. Dėmesį patraukė programuotojo profesija. Vedama smalsumo nusprendžiau ją „pasimatuoti“ dviejų mėnesių trukmės kursuose „Java pradedantiesiems“. Tiesiog susipažinti, kas tas programavimas, ką veikia programuotojai, kaip visa virtuvė atrodo iš vidaus. Negaliu pasakyti, kad buvo lengva, kad iš karto pajutau, jog tai mano kelias. Tačiau supratau, kad galiu išmokti, įveikti, užkariauti. Atsirado sveikas azartas. O kuo toliau mokiausi, tuo įdomiau darėsi, tuo labiau įtraukė ir nebepaleido.
Kokiomis priemonėmis bandėte mokytis ir gauti praktikos naujoje srityje?
Nusprendžaiu tęsti pradėtas studijas jau kitoje mokykloje. Čia mokymasis truko devynis mėnesius. Toliau gilinau Java žinias, be to mokiausi žiniatinklio programavimo (HTMS, CSS, JavaScript, React), Linux, SQL, GitHub, Agile pagrindų. Mokslo metų pabaigoje rašiau baigiamąjį projektą, kuriame pritaikiau daugelį įgytų žinių. Sėkmingai baigusi mokslus, toliau gilinausi į Java ir žinatinklio programavimą savarankiškai Udemy, Coursera kursų pagalba.
Kaip sekėsi ieškoti darbo savarankiškai?
Darbo ieškoti pradėjau baigiantis mokslams. Susikūriau savo LinkedIn profilį, užsiregistravau keliuose darbo skelbimų portaluose. Siunčiau CV įvairioms įmonėms, dalyvavau keliuose darbo pokalbiuose, tačiau visada gaudavau atsakymą, kad mano darbo patirtis nepakankama.
Kas paskatino kreiptis į „Vilnius Coding School” Karjeros Keitimo Centrą?
Keletą mėnesių nepavyko rasti programuotojos darbo. Nusprendžiau, kad matyt kažką darau ne taip ir atėjo laikas pasinaudoti profesionalų paslaugomis. Su „Vilnius Coding School“ buvau susipažinusi, kai lankiausi pas juos per atvirų durų dienas. Visi čia sutikti darbuotojai buvo labai paslaugūs, paliko šiltą įspūdį. Nusprendžiau kreiptis pagalbos į Karjeros Keitimo Centrą.
Kokias paslaugas Jums suteikė Karjeros Keitimo Centras?
Karjeros Keitimo Centro vadovė Sima padėjo galutinai susitvarkyti LinkedIn profilį ir CV, papasakojo įvairių gudrybių kaip naudotis LinkedIn ieškant darbo, kaip pasiruošti dabo pokalbiui ir pan. Be to išsiuntė mano gyvenimo aprašymą potencialiems darbdaviams.
Kaip greitai pavyko rasti pirmąjį darbą IT po „Vilnius Coding School” karjeros konsultacijų?
Po karjeros konsultacijų viskas vyko neįtikėtinai greitai. Mėnesio bėgyje su manimi susisiekė įmonė „Orion Innovation“. Pakvietė į darbo pokalbį, o vėliau tapo mano dabartiniu darbdaviu.
Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?
Pirmasis mano mėnuo įmonėje buvo skirtas automatinio testavimo mokymuisi, turiu puikų mentorių, su kurio pagalba gilinuosi į automatinį testavimą, jam skirtus įrankius, sistemas, procesus. Dabar jau gaunu realias užduotis, klausimų aišku dar iškyla, bet vis rečiau. Patinka tai, ką darau. Jaučiu kad dar daug visko išmoksiu ir tai „veža“.
Auksės Linkedin profilis ČIA.