„Suprantu, kad profesijos keitimas yra gana sudėtingas dalykas, tačiau jei tikrai matote save programuotojo pozicijoje – jums patinka analitinės užduotys, logika ir sudėtingų uždavinių sprendimas – nedvejokite“ – teigia Vainius Stalgys. Prieš tai dirbęs rinkodaros specialistu, dabar džiaugiasi Full-Stack programuotojo pozicija įmonėje „Danske Bank“.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Po universiteto baigimo ilgą laiką dirbau klientų aptarnavimo srityje, o paskutinius 2 metus, prieš pradedant programuoti, buvau marketingo specialistas.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Mokytis programuoti buvau pradėjęs jau seniau – nuo 2020-ųjų pradžios, tiesa, tai dariau savarankiškai, su internetinių kursų pagalba. Tačiau vien su internetiniais kursais susirasti darbą – sunku. Todėl nusprendžiau, kad reikia pabandyti ir „gyvus“ (jei taip galima pavadinti dėl pandeminės situacijos) kursus su kiek kitokio pobūdžio kalba, nei mokiausi iki šiol.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymuose sekėsi neblogai, kadangi jau turėjau šiokios tokios programavimo patirties. Žinoma, ne viskas buvo lengva, tikrai buvo momentų, kai galvojau, kad viena ar kita užduotis yra neįmanoma, tačiau daug stengiantis – viskas pavyksta. Sužinojau tikrai nemažai naujų dalykų – ypač smagu buvo išmokti statically-typed kalbą, padirbėti su UI, bei asinchroniniu programavimu.

Vainius 2

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Įmonės ieškojau gana standartiniu būdu – šukuodavau įvairius darbo skelbimų puslapius ir siųsdavau savo CV ir motyvacinius laiškus į pozicijas, kuriose matydavau galimybę įsidarbinti. Darbą susirasti pavyko per ~3 savaites nuo paieškų pradžios, taigi tikrai greitai, negaliu sakyti, kad buvo labai sudėtinga.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Dabar dirbu jau antroje įmonėje nuo įsidarbinimo programuotoju. Nors mokiausi C# kalbos, šiuo metu dirbu jaunesniuoju full-stack (Java/Vue.js) programuotoju AB „Danske Bank“ . Mokytis tikrai yra ką – nors ir buvau susipažinęs su Web kūrimu internetiniuose kursuose, Vue.js dar neteko bandyti. Taip pat, nors Java ir C# turi nemažai panašumų, taip pat galima rasti ir nemažai skirtumų, taigi bandau juos perkrimsti.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Suprantu, kad profesijos keitimas yra gana sudėtingas dalykas, tačiau jei tikrai matote save programuotojo pozicijoje – jums patinka analitinės užduotys, logika ir sudėtingų uždavinių sprendimas – nedvejokite. Galiu palikti vieną rekomendaciją: pradžioje, jei mažai išmanote apie programavimą verta pasibandyti individualiai, su internetiniais kursais, kuriuose viską galėsite daryti savu tempu ir nereikės derintis prie kursų ar kursiokų tempo. Tik nepamirškite: tikras mokytojas, kuriam galima užduoti klausimus gyvai, iš kurio galima gauti grįžtamąjį ryšį apie atliktus projektus yra nepamainomas, todėl tikrai rekomenduoju šiek tiek pramokus rinktis gyvus kursus. O jei jaučiatės užtektinai pasiruošę – pirmyn mokytis gyvai.

Vainiaus Linkedin profilis ČIA.