Algimantas – patyręs buhalteris, galintis pasigirti solidžia 10-ies metų karjera šioje srityje. Visgi, neapleidžiant mintims apie galimybes IT srityje, Algimantas pasirinko mūsų mokyklos duomenų analitikos mokymus, sėkmingai juos baigė ir šiuo metu dirba duomenų analitiku įmonėje „Yara Lietuva

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Dešimt metų dirbau buhalteriu-vadybininku. Prasidėjus pandeminei situacijai nusprendžiau, kad pasaulis keičiasi – reikia keistis ir man. Pradėjau mokytis programavimo, įgavęs žinių apie duombazes ir duomenis, likau sužavėtas esamais įrankiais ir jų galimybėmis, todėl nusprendžiau gilinti žinias duomenų analitikos srityje.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

IT yra šiandienos kasdienybė ir nesuprasti kas vyksta šioje srityje būtų tas pats, kaip prieš 100-tą metų nemokėti skaityti.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Pasipildžiau žinias vizualizacijų ir programavimo kalbų srityje bei susidariau holistinį vaizdą apie duomenų architektūrą.

Algimantas-2

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Lengva tikrai nebuvo, reikia daug iniciatyvos ir darbo, bei nepamiršti mokytis visą gyvenimą.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Toliau gilinu savo žinias duomenų srityje, kasdien skiriu laiko naujoms technologijoms, tikiuosi ir toliau siekti duomenų mokslininko išsilavinimo. Dirbu su duombazėmis, ETL procesais, „griaužiu“ duomenis ir duomenų įrankius kiekvieną dieną.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Bandyt, bandyt ir dar kartą bandyt. Svarbu nesustoti judėti kaip pagal pirmąjį Niutono dėsnį: „kai visos jėgos, veikiančios objektą, yra subalansuotos, tas objektas liks tokioje būsenoje, kokioje jis yra amžinai. Jei jis juda, jis ir toliau judės tuo pačiu greičiu ir ta pačia kryptimi. Jei jis nejuda, jis niekada nejudės.“

Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?

Neprisirišti prie idėjos, kad mokant programuoti būtina dirbti programuotoju, IT yra visur, todėl rekomenduoju nestatyti savęs į rėmus.

Algimanto Linkedin profilis ČIA.