Baigusi profesinę mokyklą, Tatjana save išbandė virėjos pozicijoje, tačiau pajutusi savo neišnaudotą akademinį potencialą, moteris užsibrėžė naujus tikslus ir pasirinko mūsų mokyklos automatinio testavimo mokymus. Būdama Vilnius Coding School alumnė, Tatjana sudalyvavo karjeros keitimo mugėje „TECH mugė’21” , po kurios sulaukė pasiūlymo atlikti apmokamą praktiką įmonėje „Zenitech“.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Mokiausi profesinėje mokykloje ir įgijau virėjos specialybę. Dirbant virėja supratau, kad ši profesija man per sunki ir nenoriu taip dirbti visą gyvenimą.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Atėjo laikas gyvenime išeiti iš komforto zonos ir siekti daugiau. Vyro skatinama išsirinkau automatinio testavimo mokymus, mintyse vis kartodama „jei jis manimi tiki, aš galiu“.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mano nuomone, mokymuose buvau silpniausia, kadangi kiti jau buvo susidūrę su šia sritimi, o aš atėjau visiškai „žalia“. Esu sau labai savikritiška ir vis nuvertindavau save, matydama, kad kiti studentai moka ir žino daugiau, bet stengiausi nepasiduoti ir nusiteikiau įdėti daug darbo. Galiausiai, išmokau tokių dalykų kurie mane labai įtraukė – rankinio ir automatinio testavimo teorinių ir praktinių žinių, bei įgūdžių suprasti kodą ir net jį parašyti.

 

Tatjana 2

Tatjana Panyševa

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Vilniaus Coding School pakvietė atvykti į jų organizuojamą TECH mugę, prisipažinsiu, dalyvavimas šiame renginyje buvo tikras iššūkis, bet aš tai padariau. Pakalbinau ne vieną ten atvykusią įmonę, viena iš jų buvo kompanija su kuria pabendravus, po Tech mugės, gavau techninę užduotį, žinoma labai susijaudinau, o po užduoties buvau pakviesta į interviu. Pokalbio metu buvau atvira ir nuoširdi, kadangi tikrai daug ruošiausi pokalbiui, buvo sunku ypač auginant dviejų metų vaiką, mamos mane supras, kai vaikas nori tavęs šalia, o tau reikia sėdėti prie kompiuterio, na, bet suderinus laiką, panašu, kad viskas pavyko, nors visada yra kur tobulėti.

 

Tech muge minia author Mantas Gudzinevicius

TECH mugė 2021, Compensa koncertų salė, Vilnius.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Mano pareigos – testuotoja praktikantė. Laukdama pirmosios praktikos dienos, taip pat labai jaudinuosi, bet žinojau, kad viskas bus gerai, nes šioje kompanijoje dirbantys žmonės labai draugiški ir atviri, kas mane labai žavi ir tuo pačiu ramina.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Patarčiau pabandyti ir įsitikinsite, kad niekada nėra per vėlu, jei tik turite noro eiti pirmyn. Visi mes galim, priklauso tik nuo to kiek pastangų įdėsime. Geriau pabandyti vieną kartą, negu visą gyvenimą gailėtis.

Tatjanos Linkedin profilis ČIA.