Sukaupta solidi patirtis kvalifikuotame darbe, Aistės neatgrasė ruoštis naujiems karjeros iššūkiams. Įveikusi vidines abejones, mergina pasirinko mūsų mokyklos duomenų analitikos mokymus, sėkmingai juos baigė ir šiuo metu dirba jaunesniąja duomenų analitike vienoje iš mūsų įmonių-partnerių „Ecocost“. 10-ies metų patirtį mikrobiologijos srityje sukaupusi Aistė sako: „Jeigu vis pagalvojate, jog tuo metu pasirinktas profesinis kelias neteikia tiek pasitenkinimo, kiek norėtųsi – pirmyn! Bandykite, keiskite!“

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Universitete mokiausi visuomenės sveikatą ir 10 metų dirbau klinikinės mikrobiologijos laboratorijoje.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Pakeisti profesinę sritį norėjau jau kuris laikas, bet vis apimdavo dvejonės, turbūt įprastos visiems norintiems persikvalifikuoti. Pasirinkau duomenų analitikos mokymus, nes norėjau susipažinti su šia sritimi, labai taikliai atskleidžiančia įmonių veiklą.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Kadangi šie mokymai buvo mano pirmasis rimtas susipažinimas su programavimu, per kiekvieną pamoką sužinodavau kažką naujo, be proto įdomaus bei neabejotinai naudingo. Programos metu susipažianu su SQL, Tableau ir Python. Norėjau iššūkio – gavau iššūkį!

 Aiste Mierauskaitė profile photo

Aistė Mierauskaitė

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Didžiausią pagalbą darbo paieškose davė karjeros konsultacija. Jos metu ne tik gavau šūsnį naudingų patarimų, kaip palengvinti ir patobulinti visą darbo paieškų procesą, bet ir padėjo padidinti darbo pokalbių įvairiose įmonėse kiekį. Taip galėjau geriau susipažinti su skirtingų įmonių darbo pobūdžiu ir jų lūkesčiais. Įmonė, kuriose šiuo metu dirbu, mane surado būtent per Vilnius Coding School.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu esu jaunesnioji duomenų analitikė, besigilinanti į Tableau, kliento duomenis ir įmonės produktą.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Pasaulyje nėra jokio įpareigojimo, jog karjerą pasirinkti gali tik vieną kartą. Jeigu vis pagalvojate, jog tuo metu pasirinktas profesinis kelias neteikia tiek pasitenkinimo, kiek norėtųsi – pirmyn! Bandykite, keiskite! Nėra jokių apribojimų, ir taip, iššūkių bus ne vienas ir ne du, bet nesustokite. Nepavyks tik vienu atveju – jei nieko nebandysite pakeisti.

Aistės Linkedin profilis ČIA.