Vilius jau buvo susipažinęs su WEB kūrimu, kai prieš kelerius metus išbandė WEB programavimo mokymus internete, tačiau tuometinius persikvalifikavimo planus teko atidėti pritrūkus sėkmės darbinantis. Praėjus 3,5 metams, Vilius pasiryžo antrajam bandymui ir pasirinko mūsų mokyklos WEB kūrimo mokymus, juos baigė ir Karjeros Centro pagalba gavo praktiką, o vėliau ir darbo pasiūlymą mūsų įmonėje-partnerėje „Reiz Tech“.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Baigiau KTU maisto inžinerijos magistro studijas. 7,5 metų dirbau maisto technologu – kokybės vadybininku. Buvo etapas, kai dirbau ~2,5 metų procesų tobulinimo inžinieriumi, banguotų lakštų gamybos įmonėje.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Artimo draugo paskatintas ir jausdamas poreikį keisti esamą profesiją ~2016 metais pradėjau mokintis WEB programavimo, internetiniuose kursuose. Tada lankiau WEB programavimo kursus ir bandžiau darbintis į Junior Front-End poziciją. Gavęs užduotį iš potencialių darbdavių, labai apsidžiaugiau. Dirbau ilgai po darbo valandų, savaitgaliais ir naktimis. Gal net truputi perdegiau. Tačiau manęs nepriėmė. Turbūt dėl perdegimo, viską mečiau ir įtikinėjau save, kad tas kelias ne man… Taip, praėjo dar ~ 3,5 metų. Supratęs, kad esamas darbas manęs netenkina ryžtingai nusprendžiau keisti profesiją. Susiradau Vilnius Coding School Web kūrimo mokymus, kurie vyko nuotoliniu būdu, vakarais.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymai man patiko. Padėjo susidėlioti aiškų vaizdą, kaip „gimsta“ WEB puslapis, bei kurios WEB technologijos yra arčiau širdies. Baigęs mokslus, dėl šeimyninio pagausėjimo, praktikos iškart neieškojau. O kuomet jau pradėjau galvoti apie karjerą, vis kirbėjo mintis išbandyti testavimą. Testavimą, nes dar prieš pradedant mokslus dalyvavau karjeros konsultacijoje ir ten išsiaiškinome, kad kokybės kontrolieriaus pareigose realizuočiau save labiau, nei programuotojo. Tad įvertinęs ir pakalbėjęs su šeimos drauge, testuotoja, gavau iš jos kelias paprastas užduotis: testuoti internetinį puslapį, iekšoti klaidų, „bug`ų“. Atlikęs užduotis, jaučiau, kad toks darbas man arčiau širdies negu programuotojo. Tuo metu, kaip tik pasitaikė skelbimas, kviečiantis į įmonės „WIX.com“ apmokamą praktiką testuotojo (QA) pozicijai. Nors ir po techninio pokalbio į tolimesnį etapą nebuvau pakviestas, tačiau atlikęs WIX skirtą užduotį, dar labiau įsitikinau, kad QA sritis man yra artimesnė negu programavimo. Na ir Gegužės pabaigoje įvyko stebuklas. Facebook pamačiau, kad yra organizuojama Vilnius Coding School ir Baltic Amadeus testavimo akademija. Nedvejodamas užsiregistravau. Buvau labai laimingas, kai buvau priimtas.

 

Vilius

Vilius Linkūnaitis

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Testavimo mokymų viduryje, pradėjau ieškoti praktikos vietos. Nustebino tai, kad paieška per LinkedIn nebuvo pati geriausia opcija, tik išsiuntęs CV ~10 įmonių, atsakymą gavau iš 1 ar 2. J Bet vėlgi, padėjo Vilnius Coding School Karjeros Centras. Buvo vykdomas Reiz Tech ir Vilnius Coding School bendras video skambutis. Jo metu susipažinau su Reiz Tech vykdoma praktikos sistema. Kadangi tuo metu nedirbau, iškart susisiekiau su Reiz Tech žmogiškųjų išteklių skyriumi. Po 1 pokalbio, aptarus praktikos sąlygas, startavau.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Įmonėje dirbu puikioje komandoje, kuri dirba prie įdomaus projekto. Mano kasdieninė darbo diena tai reikalavimų analizė, testavimo scenarijų ir testavimo sąlygų rašymas, glaudus bendravimas su programuotojais, testavimas, rezultatų aptarimas, dokumentacijos pildymas. Jau teko atlikti ir „demo“ pristatymą klientui. Kasdien mokausi suprasti į ką reikia atkreipti dėmesį rašant scenarijus, kokius klausimus reikia užduoti aiškinantis reikalavimus ir žinoma mokintis testuoti, pvz.: kaip patikrinti ar teisinga informacija ateina iš Back-end`o, serverių. Ar ji teisingai atvaizduojama Front-end`e. Taip pat, įmonėje skatinama mokytis papildomai, todėl mokausi testavimo pagrindų ir po truputi ruošiuosi sertifikato egzaminui.

 

Vilius 1

Vilius Linkūnaitis

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Leiskite sau svajoti, o svajodami ir kurti ateities planus. Aš dar dirbdamas maisto technologu, svajojau, kad kažkada dirbsiu ofise, prie kompiuterio. Praėjo keleri metai ir aš įgyvendinau savo svajonę. Paskatinkite save truputi išeiti iš komforto zonos ir žengti tą mažą žingsnelį pirmyn. Jei nedrąsu ar nežinote kur kreiptis, visada ieškokite draugų, pažįstamų ar IT konsultantų, kurie gali Jums padėti ir paaiškinti didelėje IT specializacijų įvairovėje. Kai pajausite kurią nors specializaciją arčiau širdies, nebesiblaškykite ir judėkite ta kryptimi pirmyn. O kuomet jau dirbsite kurį laiką įmonėje, galėsite ir spręsti ar ši specialybė yra skirta Jums, ar vis dėlto širdis krypsta kita linkme.

Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?

Jei bent dalelytė Jūsų širdyje kirba noras prisiliesti prie kompiuterinių programų, nepriklausomai ar tai kalbama apie darbą su Photoshop ar kuriant kompiuterinius žaidimus, elkitės ryžtingai ir judėkite pirmyn, nes šiuo metu yra puikios sąlygos persikvalifikuoti į IT sritį.

Viliaus Linkedin profilis ČIA.