Ramintą į IT atvedė vingiuotas ir iššūkių kupinas kelias. Nepabūgusi jos laukiančių išbandymų, mergina pasirinko mūsų mokyklos UX/UI WEB dizaino mokymus, kuriuos baigusi įsidarbino įmonėje „Oxylabs“.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Mėginau įvairias sritis, idant atrasčiau tą, kurioje jaučiuosi geriausiai ir maksimaliai galėčiau save realizuoti. Dirbau banke, esu dirbusi žurnalų leidyboje, dirbau vizažiste ir mėginau save atrasti grožio srityje, kas atrodo pakankamai kūrybiškas darbas, tačiau niekad nesijutau iki galo gerai ir vis labiau suprasdavau, kad mano vieta kitur, tačiau kur..? Vis apie tai pagalvodavau.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Suvokimas, kad reikia kažką keisti atėjo pakankamai palengva, tad pradėjus kilti tokioms mintims, jog reikia mėginti sritį, kuri būtų artimesnė mano norams, pradėjau domėtis UX/UI dizaino kursais, apie kuriuos buvau pagalvojusi jau anksčiau, tačiau tiesiog bijojau kažką keisti ir išlipti iš savo konforto zonos, bet stiprus palaikymas iš artimųjų labai padėjo žengti šį žingsnį.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Dėl Covid-19 situacijos mokymų pradžia buvo keletą kartų nukelta vis į kitą datą, tad likus mėnesiui iki jų pradžios pati savarankiškai pradėjau mokytis ir praktikuotis, todėl prasidėjus mokymams jau turėjau šiek tiek žinių ir tiek įsivažiuoti pačioje pradžioje, tiek visų mokymų eigoje sekėsi labai gerai, nes ir po jų skirdavau laiko šiek tiek pasimokyti savarankiškai. Mokymų metu išmokau UX/UI pagrindus, kurie padėjo suvokti, ar tai mano „dalykas”, ar ne ir ar verta tai tęsti toliau ir bandyti kabintis šioje srityje.

raminta 3 profile

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Įmonę, kurioje šiuo metu dirbu, aš žinojau jau anksčiau, todėl domėjausi jų veikla bei produktais. Galiu paatvirauti, kad tuo metu net svajoti per daug nedrįsdavau, ar galiu ten dirbti, nes neturėjau tiek tikėjimo savo jėgomis.  Visgi, norui niekur nepradingus, bandžiau spausti save maksimaliai ir išmokti kuo daugiau, tad atėjus vasarai pradėjau ieškoti praktikos vietos kaip UX/UI dizainerė ir ją radau. Atlikusi praktiką vienoje dizaino agentūroje, pradėjau svarstyti, kad noriu mokytis toliau it roliau plėsti žinias apie grafinį dizainą, tad pradėjau ieškoti antros praktikos vietos ir tai buvo Oxylabs, kurioje ir pasilikau dirbti.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu esu jaunesnioji grafikos dizainerė, o mokausi čia kiekvieną dieną ir, ko gero, net kiekvieną valandą kažką vis sužinau naujo tiek apie grafinį dizainą, tiek apie pačią įmonę.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Man tik 24 metai, tačiau net ir aš galvojau, kad dizainerių yra pakankamai ir man pradėti jau yra per vėlu, todėl suprantu tuos žmonės, kurių galvoje sukasi tokios mintys. Ko gero, mane labiausiai motyvavo mano pačios noras ir aplink mane esantys žmonės, nes iš jų gavau didžiulį palaikymą, bet jeigu nebūtų buvę to noro, palaikymas ko gero taip ir nebūtų padėjęs, todėl manau, kad viskas turi prasidėti nuo širdies, nes ji jaučia, ar esi savo vietoje, ar žinai, kad kitur jaustumeisi geriau. Aš mečiau savo nuolatinį darbą ir vedina nežinios pasinėriau į dizaino pasaulį nenutuokdama kaip man seksis, tačiau nepabandę – nesužinosim, taip? Todėl labai padrąsinčiau visus nebijoti ir eiti mokytis tai, ko norite, nes kartais rizikavimas einant tuo keliu, kurio labai bijote, gali atverti labai daug kitų durų ir galimybių ateičiai.

Ramintos Linkedin profilis ČIA.