Paliesta Covid-19 pandemijos padarinių, Vilma nusprendė savo karjerą pasukti nauja linkme. Solidžią patirtį tekstilės-siuvimo srityje sukaupusi moteris, pasirinko mūsų mokyklos testavimo mokymus, kuriuos baigusi įsidarbino „Swedbank“.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Ilgus metus dirbau tekstilės-siuvimo srityje, svarbių klientų vadybininke ir tada išėjau motinystės atostogoms, auginti sūnaus.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Ištiko karantinas ir taip gavosi, kad motinystės atostogų netekau darbo, tad reikėjo kažką sugalvoti, nes labai sunkiai sekėsi ieškoti darbo panašioje srityje. Tuomet kilo mintis persikvalifikuoti į IT sritį. Prieš pradėdama kursus mokykloje, mokiausi vienoje iš online mokymų platformų „Software Product Management“ kursą.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Pasirinkti rankinio testavimo mokymai man labai patiko, buvo įdomu, lektorius dalinosi praktiniais patarimais. Kai pradėjau dirbti, jaučiau turinti stiprų pragrindą atsispirti. Turėjau supratimą, kaip vyksta procesai, kaip aprašyti testavimo medžiagą, kokie įrankiai reikalingi.

 

Vilma-profile

Vilma Povilaitienė

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Buvo nelengva. Vilnius Coding School Karjeros Centro darbuotoja padėjo pasikoreguoti CV bei Linkedin paskyrą. Esu jai labai dėkinga, kad paskambindavo paklausti, kaip sekasi su darbo paieškomis, gal dar reikia kokios pagalbos. Per porą mėnesių sudalyvavau krūvoje pokalbių, išmokau tikrai nemažai dalykų, kaip dalyvauti darbo pokalbiuose. Daugumą darbo skelbimų radau LinkedIn‘e. Aplikavau visur, kur jaučiausi galinti pradėti dirbti turėdama naujus įgūdžius.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Po intensyvių darbo paieškų, man pavyko įsidarbinti Swedbank CRM skyriuje, testuotoja. Šiuo metu su kolegomis kuriame sprendimus švedų bankui. Užtruko susipažinti su produktu, perprasti subtilybes. Kasdien vis kažko naujo išmokstu. Noriu gilinti žinias SQL ir pradėti mokytis automatinio testavimo.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Tiesiog pabandyti ir sužinoti ar patiks nauja sritis. Nenustoti ieškoti savęs, mokytis naujų dalykų. Smegenys mėgsta dirbti, tad esu tikra, kad niekam niekada nėra per vėlu kažko imtis naujo ir tiesiog veikti.

Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?

Noriu pasidžiaugti, kad turiu darbą. Darbą, kuris man patinka, darbą, kuriame turiu nuostabius kolegas, kurie padeda nepasimesti, pamoko, pataria, paaiškina ir pralinksmina. Esu labai laiminga, kad man puikiai pavyksta derinti savo darbą su buvimu mama. Aš manau, kad mes puikiai susitvarkome.

Vilmos Linkedin profilis ČIA.