Svarbūs šeimyniniai pokyčiai Vitą įkvėpė naujiems karjeros iššūkiams. Atlikusi nuodugnią asmeninių savybių analizę, Vita pasirinko Vilnius Coding School Testavimo mokymus ir šiuo metu jau siekia naujų profesinių aukštumų įmonėje „Reiz Tech“.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote? 

Vienuolika metų dirbau administracijoje, dvejose įmonėse. Pagrindinės atsakomybės: bendravimas su klientais ir sąskaitų išrašymas, logistikos valdymas, personalo paieška, mokymų organizavimas ir sertifikatų išdavimas. Buvau atsakinga už biuro tvarką bei kanceliariją.

Kodėl nusprendėte dalyvauti Vilnius Coding School mokymų programoje?

Po sūnaus gimimo, kažkas pasikeitė mano viduje ir pajaučiau, kad nebenoriu grįžti į ankstensiąją darbovietę. Pradėjau ieškoti savęs. Socialinėje erdvėje dažnai matydavau straipsnius, jog moterys yra laukiamos IT srityje. Nusprendžiau pasidomėti galimybėmis plačiau ir atlikusi siūlomų pozicijų ir savo sugebėjimų analizę supratau, kad mano kelias sukasi į testavimą. Taip atradau Vilnius Coding School. Mokymų laikas ir kaina atitiko mano galimybes. Tai buvo (ir vis dar yra) šeimos projektas.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote? 

Mokytis man labai patiko. Lektorės Donatos dėstymas buvo labai įtraukiantis ir motyvuojantis. Tiek paskaitų metu tiek atlikdama namų darbus stengiausi išnaudoti visą gautą informaciją (ieškojau ir savarankiškai). Gautos pamokos buvo stiprus užnugaris pradėti darbus ir pasitikėti savimi.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga? 

Mokslus baigiau metams einant į pabaigą, tad darbo skelbimų buvo labai mažai. Tačiau po Naujųjų – situacija kardinaliai pasikeitė. Ieškojau darbo pozicijų pati, tačiau praktikos vietą „Reiz tech“ įmonėje rasti padėjo mokyklos Karjeros Centras. Galiausiai pradėjau praktiką praėjus 3-ims mėnesiams nuo mokslų pabaigos.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Negaiškite laiko ir pradėkite tai keisti. Pradžioje labai rimtai ir atsakingai išanalizuokite IT rinką, savo pomėgius ir jau turimas patirtis. Tokiu būdu atrasite savo profesiją, kuri džiugins ir tuomet galėsite tvirtai žengti pirmus žingsnius be didesnių baimių. Tegu tai būna jūsų didžiausias gyvenimo projektas.

Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?

IT nėra ribų: amžiaus, lyties, rasės, tikėjimo, tad visi gali save atrasti vienoje ar kitoje IT profesijoje. Tik duokite sau šansą ir būkite laimingi!

Vitos Linkedin profilis ČIA.