Solidžią, 23-ijų metų vadovavimo patirtį verslo srityje sukaupęs Šarūnas, šiandien džiaugiasi nauja duomenų analitiko karjera Luminor. Nuostabos apie persikvalifikavimo galimybes neslepiantis VCS alumnas sako, jog nauja karjera reikalauja daug pastangų, tačiau džiaugsmas pradėti naują karjerą tikrai vertas mokslų ir darbo paieškų.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Verslas, anksčiau buvo ir įvairaus samdomo darbo, daugiausia vadovo.

Kaip išsirinkote mokymus ir kodėl būtent Vilnius Coding School?

Ieškojau ne online mokymų, lietuvių k., ir būtent duomenų analitikos srityje.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Įgijau pačių svarbiausiu duomenų analitikui žinių, o būtent SQL užklausų formavimo bei Python. Taip pat įgijau ir bendrą supratimą, kas „ant bangos“, kokių žinių reikia, kaip šioje srityje dalykai susiję vieni su kitais. Tie pradmenys tvirti ir, svarbiausia, leidžiantys pradėti karjerą.

Sarunas S

Šarūnas Skučas

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Paieškos užtruko beveik 2 mėnesius, bet labai aktyviai pagelbėjo „Vilnius Coding School“ kolektyvas, ir tai atnešė rezultatą. Nustebau, kad dabar galima taip greitai pakeisti karjerą į naują sritį. Užtenka daug pasimokyti ir dalyvauti, ten kur yra galimybė pradėti naują karjerą.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Nesukti daug galvos dėl to, kas gali neįvykti, nes jei tik apie tai galvoji, galiausiai tai tikriausiai ir neįvyks. Tiesiog eiti mokytis į Coding School, nuolat tobulintis, ir aktyviai ieškoti darbo, tokiu atveju rezultatas kažkada vis tiek bus.

Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?

Visiems visa kas nauja gali atrodyti baisų, ir jau tikrai reikalauja daug pastangų. Tačiau džiaugsmas pradėti naują karjerą tikrai vertas mokslų ir darbo paieškų.

Šarūno Linkedin profilis ČIA.