Mintis apie programuotojo karjerą į šoną vis vijęs Aurimas, galiausiai apsisprendė keisti karjeros kryptį ir į tai investuoti beveik visą savo laiką. Daugeliui tokie gyvenimo pokyčiai gali pasirodyti kaip rizikinga avantiūra, tačiau toks ryžtas Aurimo nepaliko be teigiamų rezultatų. Pasirinkęs „Vilnius Coding School“ mokyklos WEB KŪRIMO mokymus, sėkmingai juos baigė ir šiuo metu dirba WEB programuotoju, įmonėje „Sekasoft“.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Buvau grafinio dizaino „freelancer’is“ , kurdavau WordPress svetaines, teikdavau išorines šios srities paslaugas.

Kaip išsirinkote mokymus ir kodėl būtent Vilnius Coding School? 

Iš keletos žmonių buvau girdėjęs gerų atsiliepimų. Vėliau savo paieškų vedinas priėmiau galutinį sprendimą čia mokytis.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymuose sekėsi labai gerai, nes mokiausi dieniniuose mokymuose (visą dieną). Mokymams skirdavau apie 12 valandų per dieną. Neturėjau jokios patirties su jokia šiuose mokymuose dėstoma kalba ar modulių, todėl viskas buvo nauja. Spėjau prisiliesti prie visų mokymuose dėstomų technologijų, tuo pačiu ir susipažinau su nuostabiais kurso kolegomis bei dėstytojais, su kuriais dar ir dabar palaikau ryšį. Galima sakyti, kad išmokau ne tik programavimo, bet ir kitų, ne ką mažiau šiam amatui reikalingų įgūdžių.

Aurimas WEB mokymai

Iš Kauno į Vilnių atvykęs Aurimas, sostinėje buvo apsistojęs visą mokymosi laikotarpį.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Lengva nebuvo. Dirbau ir kitoje įmonėje, kurioje įsidarbinau jau 3-čiąją mokymų savaitę, tačiau, palyginus nesenai, baigėme savo darbinius santykius su ja. Tada aktyviai pradėjau savo naujosios darbovietės paieškas. Buvo gana sudėtinga, nes daug kur reikia turėti tikrai nemažai patirties. Tačiau, gana neseniai radau įmonę, kuri patikėjo mano ryžtu mokytis ir būti savo srities Top specialistu. Labai džiaugiuosi galiausiai radęs komandą!

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

„Just do it and don’t let your dreams be dreams“. Jei rimtai – save atkalbinėti, galvoti apie praeities nesėkmes, nuvertinti savo gebėjimus ar ryžtą yra visiškai beprasmiška. Kai tik pradėjau pats mąstyti apie tai, jog noriu būti programuotojas, sugalvojau savarankiškai pasimokyti ir pasižiūrėti ar čia mano dalykas ar ne. Mokiausi su „Kotlin“ ir tikrai galvojau, kad tai ne mano dalykas. Tikrai negalvojau, kad programuosiu. Tačiau štai aš čia, nes mokymų metu tiesiog nėriau stačia galva į tai ir galiausiai radau savo vietą šiame mene. Manau, kad būtina mokytis dėl didesnio tikslo. Tokiu atveju pats procesas tampa prasmingesnis, o ir labiau gali save paspausti. Reziumuojant: sakyciau reikia tiesiog pabandyti, bet bandyti neatmestinai… Pabandyti reikia stipriai ir konkrečiu, logišku terminu.

Aurimo Linkedin profilis ČIA.